bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Expander: sprzedaż ubezpieczeń aż o 120 proc. wyższa

Expander: sprzedaż ubezpieczeń aż o 120 proc. wyższa

Dodano: 2017-04-06

Jak podaje Expander Advisors, w 2016 r. usługi doradców cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. Do trzech najdynamiczniej rozwijających się linii produktowych w ubiegłym roku należały kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, a także ubezpieczenia.

Miniony rok był dla Expander okresem dalszej, zdecydowanej dywersyfikacji usług. Klienci coraz częściej przychodzili skorzystać z pomocy doradcy nie tylko w zakresie kredytu hipotecznego, ale również innych produktów finansowych. W ujęciu rok do roku o 13 proc. wzrósł wolumen sprzedaży kredytów hipotecznych, o 45 proc. kredytów gotówkowych i aż o 120 proc. ubezpieczeń. Daje to odpowiednio 5,1 mld zł, 585 mln zł i 11 mln zł.

– W minionym roku notowaliśmy dalszy wzrost w segmencie kredytów hipotecznych, ale całościowy udział tych produktów w naszym wolumenie sprzedaży zmniejszył się. Oznacza to, że nasza oferta stale się poszerza, a klienci cenią naszą pomoc w wyborze zróżnicowanych produktów finansowych. W 2007 r. udział hipotek w ogólnym wolumenie sprzedaży wynosił 79 proc. W 2015 r. było to już 67 proc., a w 2016 r. spadł on do poziomu 64 proc. Dane te pokazują, że rozwijamy się dynamicznie w obrębie wielu linii produktowych – komentuje Adrian Jarosz, Prezes Zarządu Expander Advisors.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...