bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Europ Assistance Polska o ubezpieczeniu turystycznym na Kubę

Europ Assistance Polska o ubezpieczeniu turystycznym na Kubę

Dodano: 2017-11-02

Właśnie rozpoczyna się sezon na karaibskie podróże. Najbardziej popularną wśród polskich turystów wyspą tego regionu jest Kuba. Europ Assistance Polska podpowiada, jakie ubezpieczenie wybrać udając się na Kubę i co powinna zawierać dobra polisa turystyczna.

Europ Assistance Polska przypomina, że wybierając się na Kubę, obowiązkowe jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia NNW i od kosztów leczenia. Brak polisy może stanowić podstawę do odmowy wjazdu na Kubę. Jednak rząd kubański wydał listę firm ubezpieczeniowych z całego świata, z którymi współpracuje, na tej liście jest tylko kilka polskich firm, między innymi Europ Assistance Polska.

Podstawową polisę warto rozszerzyć o dodatkowe świadczenia dotyczące utraty bagażu podróżnego, ubezpieczenia sprzętu sportowego, czy kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. EAP zaznacza, że warto również wykupić takie ubezpieczenie, które oferuje usługi assistance. Assistance oferowany wraz z ubezpieczeniem turystycznym to gwarancja pomocy w nagłych wypadkach, m.in. organizacji i pokrycia kosztów leczenia i transportu.

– Warto podkreślić, że wraz z odległością od Polski, rosną również koszty ewentualnego transportu medycznego. Im dalsza destynacja turystyczna, tym drożej, a sam proces organizacji transportu może być czasochłonny i bardzo skomplikowany, wymagający zaangażowania kilku środków transportu. Przykładowo transport samolotem sanitarnym z Ameryki Południowej do Polski to nawet do 100 000 EUR – mówi Urszula Szwarc, Zastępca Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.

Artykuły powiązane

Łatwiejsza transgraniczna współpraca między organami nadzoru w przypadku zmiany siedziby zakładu ubezpieczeń

Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) postanowił uzupełnić swoją decyzję z...

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...