bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Europ Assistance podsumowuje zgłoszenia assistance podczas długiego weekendu

Europ Assistance podsumowuje zgłoszenia assistance podczas długiego weekendu

Dodano: 2017-05-08

Eksperci Europ Assistance Polska przeprowadzili analizę danych na temat wezwań assistance podczas długiego weekendu majowego. Jak wynika z podsumowania, interwencje najczęściej dotyczyły assistance samochodowego, które stanowiły aż 82%. Zgłoszenia z zakresu pomocy medycznej stanowiły natomiast 18% wszystkich interwencji.

Z analizy wynika, że w tym okresie najczęstszą przyczyną zgłoszeń były problemy z pojazdem. Jak podaje EAP, najwięcej z nich dotyczyło problemów z silnikiem (28%), a także z kolizją drogową (18%). W takich przypadkach firma udzielała pomocy polegającej na odholowaniu unieruchomionego pojazdu (67%) oraz usprawnieniu auta na miejscu (16%).

Najczęściej kierowcy potrzebowali pomocy w województwie mazowieckim. Na kolejnych miejscach znalazły się województwa: śląskie i dolnośląskie, a także małopolskie i pomorskie. Zdecydowanie najwięcej zgłoszeń pochodziło od kierowców podróżujących po Polsce. Zaledwie 7% to zgłoszenia z zagranicy – najwięcej z Niemiec, Włoch i Austrii.

Jak podaje Europ Assistance Polska, podczas długiego majowego weekendu, 18% zgłoszeń dotyczyło pomocy assistance medycznego. Najczęściej tego typu pomoc potrzebna była w związku z nagłym zachorowaniem. Za granicą najczęściej pomocy medycznej potrzebowali turyści przebywający w Niemczech (13%), Hiszpanii (11%), Grecji (7%) i we Włoszech (7%).

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...