bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Euler Hermes najlepszym ubezpieczycielem transakcji eksportowych

Euler Hermes najlepszym ubezpieczycielem transakcji eksportowych

Dodano: 2017-07-27

Ubezpieczyciel należności handlowych Euler Hermes został uznany za „najlepszego ubezpieczyciela transakcji eksportowych” w 2016 r. przez Global Trade Review. Ubezpieczyciel został wyróżniony przez dwumiesięcznik GTR już po raz czwarty. Wcześniej otrzymał on tytuł najlepszego ubezpieczyciela kredytów kupieckich Regionu Azji i Pacyfiku w 2013 i 2014 r., a także najlepszego globalnego ubezpieczyciela kredytów kupieckich i ryzyka politycznego w 2014 i 2015 r.

Jury wskazało, iż ubezpieczyciel wykazuje zdecydowane zaangażowanie we wspieranie eksporterów poprzez szereg nowych inicjatyw. Zauważyło również, że Euler Hermes „wyróżnia się koncentracją na cyfryzacji.” Obejmuje to uruchomienie agencji cyfrowej w 2015 r. i nawiązanie partnerstwa w 2016 r. z Fluent (obecnie Hijro), dostawcą rozwiązań blockchain w celu wypracowania nowych rozwiązań w sektorze finansowania wymiany handlowej. Wskazano również na współpracę ubezpieczyciela z Moody’s w celu lepszej obsługi europejskich firm MŚP. Podkreślono także, że Moody’s wybrała Euler Hermes ze względu na „jakość jego zasobu wiedzy w dziedzinie transakcji z odroczonym terminem płatności, szczegółową znajomość sektora MŚP oraz z powodu prowadzonego zakresu badań analitycznych.”

Zwrócono również uwagę na badania przeprowadzane przez Euler Hermes, m.in.: „analizy ryzyka i wywiadu dotyczącego firm i sektorów handlowych w 194 krajach, dostarczającej unikatowych informacji o danych odnoszących się do zaprzestania płatności oraz upadłości na całym świecie”. Jury wskazało również na uruchomienie nowej platformy internetowej udostepniającej wyniki badań ekonomicznych, z której pobrano już ponad 80 tys. raportów.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...