bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Euler Hermes: 69 polskich firm ogłosiło niewypłacalność w styczniu 2017 r.

Euler Hermes: 69 polskich firm ogłosiło niewypłacalność w styczniu 2017 r.

Dodano: 2017-02-21

Euler Hermes przedstawił dane za styczeń 2017 r. dot. niewypłacalności polskich firm. Wynika z nich, że 69 polskich firm w ubiegłym miesiącu podało informację o niewypłacalności. Jest to wzrost o 44% w porównaniu do danych z ubiegłego roku.

Procentowo największy wzrost liczby niewypłacalności w porównaniu do stycznia ub. roku nastąpił w budownictwie. „Liczba ogłoszonych niewypłacalności była wysoka aż w trzech sektorach gospodarki – oprócz budownictwa także w sektorze wytwórczym oraz usługowym. Dotychczas problemy we wspomnianych sektorach przeplatały się, a obecnie wystąpiły równolegle. Nie świadczy to o wspólnych przyczynach tej skomasowanej liczby niewypłacalności, czyli czymś na kształt ogólnego kryzysu, a raczej o ich nałożeniu się. Były to m.in. koniec i tak niezbyt udanego sezonu w budownictwie, a w handlu szybsze niż w latach ubiegłych „sprawdzam” – kto zarobił a kto stracił na świątecznym szczycie zakupowym w IV kwartale” – wyjaśnia Tomasz Starus, członek zarządu Euler Hermes odpowiedzialny za ocenę ryzyka.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...