bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
EROD i wiążące decyzje w odniesieniu do Facebooka, Instagrama i WhatsApp

EROD i wiążące decyzje w odniesieniu do Facebooka, Instagrama i WhatsApp

Dodano: 2022-12-13
Publikator: Urząd Ochrony Danych Osobowych

Europejska Rada Ochrony Danych (EROD) w dniu 5 grudnia br. przyjęła trzy wiążące decyzje dotyczące platform Meta Platforms Ireland Limited (Meta IE) – Facebooka, Instagrama i WhatsAppa.

Wiążące decyzje EROD, przyjęte w ramach procedury rozstrzygania sporów z art. 65 RODO, odnoszą się do projektów trzech decyzji irlandzkiego organu nadzorczego jako organu wiodącego w odniesieniu do platform Meta IE.

Organ ten sporządził projekty powyższych decyzji w następstwie postępowań skargowych, dotyczących czynności przetwarzania dokonywanych przez  platformy: Facebook, Instagram i WhatsApp.

Projekty decyzji jeśli chodzi o Facebooka i Instagrama, dotyczą zwłaszcza zgodności z prawem i przejrzystości przetwarzania w związku z reklamą behawioralną. Natomiast projekt decyzji WhatsApp dotyczy przede wszystkim zgodności z prawem przetwarzania w celu poprawy jakości usług.

Więcej na ten temat można znaleźć pod adresem: https://uodo.gov.pl/pl/138/2514.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...