bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
ERGO Hestia uruchamia usługę CarSharingu jako pojazdu zastępczego

ERGO Hestia uruchamia usługę CarSharingu jako pojazdu zastępczego

Dodano: 2017-10-18

Towarzystwo ubezpieczeń ERGO Hestia wraz z wypożyczalnią aut PANEK w Warszawie uruchomiło pilotaż ekologicznych samochodów zastępczych na godziny. Dzięki nowej usłudze, po stłuczce lub wypadku kierowcy będą mogli zdecydować się na wynajem auta w ramach programu CarSharing. Pierwszy etap pilotażu obejmuje tylko Warszawę. W stolicy dostępnych jest już 300 aut.

„Celem projektu, oprócz zapewnienia pojazdu zastępczego w ramach likwidacji szkody z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku, jest wykorzystanie programu do promocji idei ekonomii współdzielenia i ekologii” – podaje ERGO Hestia.

Ubezpieczyciel zapewnia, iż system jest prosty i intuicyjny. Klienci po instalacji aplikacji będą mogli wybrać zaparkowane najbliżej nich auto. Przez pierwszych 5 dni otrzymają od ERGO Hestii na swoje konto w aplikacji 100 zł za każdy dzień na wykorzystanie w ramach CarSharingu. Kolejne dni są naliczane zgodnie z okresem, w jakim przysługiwałby im pojazd zastępczy. Co istotne, kwota ulega kumulacji, dzięki czemu klienci, którzy mniej korzystają z pojazdu jednego dnia, mogą korzystać z niego częściej w kolejnych.

W odróżnieniu od klasycznego pojazdu zastępczego, klienci korzystając z CarSharingu nie będą musieli martwić się o koszty paliwa czy parkowania. Ponadto, niewykorzystaną kwotę będą mogli wykorzystać jeszcze przez 3 miesiące po zakończeniu wynajmu na czas naprawy auta.

– Zdecydowaliśmy się wypróbować to rozwiązanie z kilku powodów – mówi Kazimierz Majdański, dyrektor zarządzający Biurem Likwidacji Szkód ERGO Hestii. Po pierwsze carsharing to trend, który już sprawdza się na świecie i pozostaje tylko kwestią czasu, kiedy stanie się on powszednim rozwiązaniem w Polsce. ERGO Hestia znana jest z wyznaczania trendów, dlatego postanowiliśmy wypróbować kolejną nowość. Wierzę, że w ten sposób zrealizujemy potrzebę wielu osób, które dziś chcą wykorzystywać auto wtedy, gdy go rzeczywiście potrzebują. Między innymi dlatego klienci będą mogli wykorzystać doładowaną przez nas kwotę na indywidualnym koncie przez okres kolejnych trzech miesięcy po zakończeniu teoretycznego wynajmu. Nasze statystyki pokazują, że będzie to z korzyścią dla klienta – zarówno pod względem czasowym, jak też finansowym. Nie bez znaczenia jest również ekologiczna flota, którą dysponuje firma PANEK – 300 samochodów, które są do dyspozycji naszych klientów, to hybrydowe Toyoty Yaris – argumentuje Kazimierz Majdański.

– Z ERGO Hestią współpracujemy od lat udostępniając pojazdy zastępcze w tradycyjnym wynajmie. Cieszymy się, że nasz nowy model współpracy, tak zwanych „samochodów na minuty” mogliśmy wdrożyć właśnie z ERGO Hestią. CarSharing to nie tylko nowoczesna forma transportu – to trend, możliwość realnego wpłynięcia na zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń w miastach i dostępność miejsc parkingowych. Jak podają badania wykorzystując CarSharing i planując podróż samochodem na minuty robimy to nawet trzy razy wydajniej. Przejeżdżamy mniej kilometrów, zyskujemy na czasie i przy okazji wpływamy na ogół transportu i przepustowość ruchu w miastach. Nasza usługa będzie już niebawem dostępna w innych większych polskich aglomeracjach. Coraz więcej osób chce korzystać z CarSharingu, wiele rezygnuje z samochodu prywatnego, który przez ponad 90% czasu jest nieużywany. Poza samym autem zastępczym, w ramach naszej usługi, ERGO Hestia dała swoim klientom wolność. Nie muszą się oni martwić o tankowanie i parkowanie, a z usługi mogą korzystać wtedy, kiedy jest im to potrzebne nawet do 3 miesięcy po szkodzie – dodaje Katarzyna Panek, rzecznik prasowy PANEK S.A.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...