bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Dzień Wolontariusza w Pramerica Życie

Dzień Wolontariusza w Pramerica Życie

Dodano: 2017-10-23

Fundacja Pramerica oraz Pramerica Życie zorganizowały Dzień Wolontariusza, podczas którego ponad 280 osób: pracowników, współpracowników i ich rodziny pomagało w 11 różnych placówkach: domach dziecka, świetlicach środowiskowych, hospicjach i innych placówkach na terenie Polski. Wolontariusze wcieli się w tym dniu w malarzy, ogrodników, animatorów, kucharzy, majsterkowiczów.

– Dzień Wolontariusza to wyjątkowy czas, w którym wszyscy skupiamy uwagę na tych, których los doświadczył. Naszą pracą chcemy im pokazać, że świat jest pełen dobra i ludzi, którzy bezinteresownie pomagają. Zaangażowanie wolontariuszy polega na remontowaniu sal, odnawianiu placów zabaw, porządkowaniu ogrodów, a także beztroskiej zabawie z dziećmi przebywającymi w odwiedzanych przez nas placówkach – mówi Małgorzata Morańska, rzecznik prasowy Pramerica Życie.

Dzień Wolontariusza jest także okazją do tego, by poznać wyzwania i problemy, z jakimi zmagają się podopieczni placówek, które odwiedzają wolontariusze, by móc ich wesprzeć i umocnić w nich wiarę w dobro.

W tym roku firma odwiedziła: Dom Dziecka w Równem, Poradnię Profilaktyki i Pomocy Rodzinie PTZN w Bydgoszczy, Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze w Krakowie, Lubelskie Hospicjum Małego Księcia, Dom Dziecka w Porszewicach, Dom Dziecka w Olsztynie, Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie, Dom Dziecka w Kórniku, Dom dla Chorych Bezdomnych Betlejem w Warszawie, Stowarzyszenie Świętego Celestyna w Mikoszowie, Domu Pomocy Społecznej w Chmielniku.

Dzień Wolontariusza realizowany jest również w innych spółkach PFI Prudential Financial, Inc, której częścią jest Pramerica Życie.

Artykuły powiązane

Łatwiejsza transgraniczna współpraca między organami nadzoru w przypadku zmiany siedziby zakładu ubezpieczeń

Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) postanowił uzupełnić swoją decyzję z...

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...