bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Dwudniowy tydzień pracy – wynagrodzenie bez zmian

Dwudniowy tydzień pracy – wynagrodzenie bez zmian

Dodano: 2016-04-28

Nicolas Maduro Prezydent Wenezueli poinformował, że środa, czwartek i piątek będą dniami wolnymi od pracy dla większości pracowników sektora publicznego. Zarządzenie to ma obowiązywać co najmniej przez kolejne dwa tygodnie. Bez zmian mają pozostać wynagrodzenia. Nie dotyczy to jednak pracowników państwowych supermarketów i szpitali publicznych.

Zmniejszenie liczby dni roboczych przez wenezuelski rząd ma na celu ograniczenie zużycia prądu i wody przez pracowników sektora publicznego. Zdecydowano również o przesunięciu czasu o pół godziny. Zarządzenie Prezydenta Maduro nie spotkało się jednak z pełną aprobatą. W całym kraju wybuchły protesty.

Rząd wprowadził również specjalny plan zarządzania elektrycznością, który ma na celu zmniejszenie zużycia prądu w strefach mieszkalnych.

Działania te są wynikiem największej od ponad 200 lat katastrofalnej suszy, wywołanej intensywnym zjawiskiem pogodowym El Nino. 

Eksperci uważają, iż wprowadzenie dwudniowego tygodnia pracy wcale nie spowoduje zmniejszenia zużycia prądu. Wręcz przeciwnie – ponieważ pracownicy przebywający w domu będą korzystać z urządzeń elektrycznych.

Artykuły powiązane

I kwartał 2023 r.: mniej szkód, wyższe odszkodowania

W dniu 24 maja 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował Biuletyn Informacyjny Ośrodka Informacji UFG d...

UFG pracuje nad nowym narzędziem do walki z oszustwami ubezpieczeniowymi

Podczas X Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiono zarys nowego projektu Ubezpieczeniowego Funduszu...

    Zadaj Pytanie