bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Dwudniowy tydzień pracy – wynagrodzenie bez zmian

Dwudniowy tydzień pracy – wynagrodzenie bez zmian

Dodano: 2016-04-28

Nicolas Maduro Prezydent Wenezueli poinformował, że środa, czwartek i piątek będą dniami wolnymi od pracy dla większości pracowników sektora publicznego. Zarządzenie to ma obowiązywać co najmniej przez kolejne dwa tygodnie. Bez zmian mają pozostać wynagrodzenia. Nie dotyczy to jednak pracowników państwowych supermarketów i szpitali publicznych.

Zmniejszenie liczby dni roboczych przez wenezuelski rząd ma na celu ograniczenie zużycia prądu i wody przez pracowników sektora publicznego. Zdecydowano również o przesunięciu czasu o pół godziny. Zarządzenie Prezydenta Maduro nie spotkało się jednak z pełną aprobatą. W całym kraju wybuchły protesty.

Rząd wprowadził również specjalny plan zarządzania elektrycznością, który ma na celu zmniejszenie zużycia prądu w strefach mieszkalnych.

Działania te są wynikiem największej od ponad 200 lat katastrofalnej suszy, wywołanej intensywnym zjawiskiem pogodowym El Nino. 

Eksperci uważają, iż wprowadzenie dwudniowego tygodnia pracy wcale nie spowoduje zmniejszenia zużycia prądu. Wręcz przeciwnie – ponieważ pracownicy przebywający w domu będą korzystać z urządzeń elektrycznych.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...