bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Droga do Zdrowia z PZU odwiedzi kolejne miasta

Droga do Zdrowia z PZU odwiedzi kolejne miasta

Dodano: 2021-07-15
Publikator: informacja prasowa

Pilotażowa akcja bezpłatnych badań profilaktycznych PZU wyrusza do kolejnych sześciu miejsc południowo-wschodniej Polski. Pierwszą stacją dla mobilnych gabinetów zostanie Giżycko już w najbliższy weekend – 17 i 18 lipca.

W ramach akcji PZU „Droga do Zdrowia” można bezpłatnie wykonać takie badania diagnostyczne jak: USG płuc, EKG, spirometria, pomiar poziomu cukru, cholesterolu, ciśnienia krwi, sprawdzić zmiany skórne i wykonać analizę składu ciała. Wyniki można skonsultować z internistą, pulmonologiem, dermatologiem oraz dietetykiem. Wcześniejsze zapisy nie są potrzebne. Strefy zdrowia będą czynne w godz. 9.00-19.00.

– Akcję Droga do Zdrowia z PZU rozpoczęliśmy, aby pomóc Polakom w walce z długotrwałymi następstwami zarówno zachorowań na COVID-19, jak i przerwy w regularnych badaniach i konsultacjach lekarskich. Po miesiącu pilotażu widzimy, że dobrze odczytaliśmy potrzeby w tym zakresie. W naszych mobilnych strefach zdrowia w ciągu czerwcowych weekendów wykonaliśmy prawie 3000 badań i konsultacji. Sukces akcji bardzo nas cieszy i motywuje do jej kontynuowania. W lipcu i sierpniu zawitamy do kolejnych siedmiu miast, przede wszystkim w regionach, gdzie Polacy spędzają wakacje. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania mobilnych stref zdrowia PZU mieszkańców i turystów – mówi Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

W czerwcu pilotażowa akcja PZU przemierzyła około 3500 km, a dzięki szybkiej reakcji lekarzy z mobilnych gabinetów, sześciu pacjentom dosłownie uratowane życie.

Do wakacyjnej edycji „Drogi do Zdrowia” będzie przekazany sprzęt ratowniczy, niezbędny do akcji nad wodą. PZU ma w zamiarze współpracę z Mazurskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym przez kolejne lata, żeby zapewnić bezpieczeństwo odpoczywającym na jeziorach.

Informacje dotyczące lokalizacji mobilnych stref zdrowia można sprawdzić w mediach społecznościowych PZU.

Artykuły powiązane

Prawo do zadośćuczynienia dla członków rodziny poszkodowanego niezgodne z Konstytucją?

Od niemal półtora roku, tj. od dnia 19.09.2021 r. w Kodeksie cywilnym obowiązuje przepis art. 4462  KC, stanowiący pods...

Dyrektywa Work-Life Balance

W dniu 9 marca 2023 r. Sejm uchwalił projekt nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i...

Czy dane osobowe będzie można swobodnie „transferować” do USA?

Pod koniec ubiegłego roku Komisja Europejska rozpoczęła proces zmierzający do przyjęcia decyzji w sprawie adekwatności r...