bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Dorota Fal: Eliminacja nieprzewidywalności zadośćuczynień jest kluczową kwestią dla ubezpieczonych

Dorota Fal: Eliminacja nieprzewidywalności zadośćuczynień jest kluczową kwestią dla ubezpieczonych

Dodano: 2017-04-19

Dorota Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń w wywiadzie udzielonym redakcji Dziennik Gazeta Prawna wyjaśniła, dlaczego dla sektora ubezpieczeń komunikacyjnych istotne jest uregulowanie kwestii wysokości zadośćuczynień za śmierć w wypadku komunikacyjnym oraz, tym samym, eliminacja nieprzewidywalności wydatków zakładów ubezpieczeń.

Dorota Fal na początku rozmowy odniosła się do analiz Komisji Nadzoru Finansowego, z których wynikało, że istnieje znikoma różnica między średnią i medianą zadośćuczynień zasądzanych w wyrokach sądowych (czytaj więcej: Standaryzacja zadośćuczynień nie do końca jest korzystna dla ubezpieczycieli. Są pierwsze wnioski z prac nad tabelą). Po pierwsze wskazała, że dokonane przez KNF analizy wymagają szerszego zastosowania metod statystycznych do wyciągnięcia właściwych wniosków. Dodała, że podobne zestawienie prawdopodobnie zostanie wkrótce przygotowane przez Izbę. Jego założeniem będzie ukazanie nieprzewidywalności w zasądzanych kwotach zadośćuczynień.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...