bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Diners Club Polska: 80% wyjeżdżających na ferie za granicę ubezpieczy się

Diners Club Polska: 80% wyjeżdżających na ferie za granicę ubezpieczy się

Dodano: 2017-02-08
Publikator: Diners Club Polska

W tym roku na ferie uda się co piąty Polak. 35% z nich wybierze odpoczynek poza granicami Polski. Prawie wszyscy zaopatrzą się w dodatkową polisę ubezpieczeniową. Takie wnioski płyną z raportu „Zimowe wyjazdy Polaków. Ubezpieczenie zagranicznej podróży” opracowanego przez Diners Club Polska.

Spółka zrealizowała badania, z których wynika, że 80 proc. osób planujących zimowy wypoczynek za granicą wykupi dodatkową ochronę ubezpieczeniową. Ponad połowa z nich ubezpieczy się bezpośrednio w zakładzie ubezpieczeń. 17 proc. produkt ochrony wykupi w biurze podróży. 7 proc. respondentów odpowiedziało, że stosowną ofertę ubezpieczeniową posiada na swojej karcie kredytowej.

Mimo to na ferie za granicą bez odpowiedniej polisy decyduje się 11 proc. respondentów. To i tak mniejszy odsetek niż w przypadku wakacyjnych wyjazdów poza granice Polski, gdy ubezpieczenia nie wykupiło aż 22 proc. podróżujących.

– Polacy czują większą potrzebę ubezpieczenia podróży przed wyjazdem na zimowe ferie niż przed wakacyjnym urlopem. Zapewne wynika to z tego, że zimowe wyjazdy częściej wiążą się z aktywnością fizyczną, wobec czego prawdopodobieństwo wypadku jest również zdecydowanie wyższe. Wyjeżdżając niechętnie ponosimy dodatkowe wydatki, jednak rezygnując z ubezpieczenia możemy ściągnąć na siebie niespodziewane, wysokie koszty np. związane z leczeniem za granicą – tłumaczy Monika Grabowska z Diners Club Polska.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...