bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Czynności prezesa zarządu PZU pełni Marcin Chludziński

Czynności prezesa zarządu PZU pełni Marcin Chludziński

Dodano: 2017-03-23

W dniu 23 marca 2017 r. rada nadzorcza PZU oddelegowała dotychczasowego członka rady nadzorczej spółki, Marcina Chludzińskiego do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu PZU SA. Chludziński będzie pełnił obowiązki prezesa PZU do czasu powołania nowego, nie dłużej jednak niż 3 miesiące – poinformowało w komunikacie PZU. Michał Krupiński, dotychczasowy prezes spółki został odwołany ze stanowiska z dniem 22 marca 2017 r. (czytaj więcej: Michał Krupiński odwołany z funkcji prezesa PZU).

Marcin Chludziński od stycznia 2016 r. jest prezesem zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz członkiem rady nadzorczej PZU S.A. Posiada on doświadczenie menedżerskie w zakresie doradztwa strategicznego i nadzoru korporacyjnego. Specjalizuje się w restrukturyzacji rozwojowej przedsiębiorstw i inwestycjach kapitałowych. W ARP jest odpowiedzialny m.in. za strategię i rozwój Grupy Kapitałowej, nadzoruje również procesy restrukturyzacyjne spółek. Odpowiada za tworzenie optymalnych warunków dla inwestorów w zarządzanych przez ARP specjalnych strefach ekonomicznych.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...