bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Czym są ubezpieczenia Affinity?

Czym są ubezpieczenia Affinity?

Dodano: 2018-05-22

Ubezpieczenia Affinity to szczególny rodzaj ubezpieczenia, który najczęściej jest sprzedawany wraz z innym produktem np. sprzętem AGD lub wycieczką turystyczną.

Sprzedaż tego typu ubezpieczeń jest korzystny zarówno dla towarzystwa ubezpieczeniowego jak i sprzedawców. TU zyskują dostęp do dużej grupy konsumentów, a sprzedawcy kompleksowy produkt.  Affinity swoim zasięgiem może obejmować niestandardowe towary, usługi lub okoliczności życiowe. Tego typi ubezpieczenie jest korzystne równiez dla klientów.

Ubezpieczeniom Affinity często zarzuca się znikomą ochronę, nieadekwatną do usług składkę lub niedoinformowanie klientów. Nowa ustaw o dystrybucji ubezpieczeń zmieni zasady sprzedaży ubezpieczeń Affinity. Na temat wpływu nowych przepisów na sprzedaż ubezpieczeń Affinity odpowiemy podczas szkolenia pt. BANCASSURANCE, AFFINITY, UBEZPIECZENIA GRUPOWE po 1 października 2018 roku, które odbędzie się 28 maja w Warszawie. Więcej informacji na temat szkolenia znajduje się pod linkiem.

Artykuły powiązane

Łatwiejsza transgraniczna współpraca między organami nadzoru w przypadku zmiany siedziby zakładu ubezpieczeń

Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) postanowił uzupełnić swoją decyzję z...

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...