bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Cyberbezpieczeństwo cały czas na topie

Cyberbezpieczeństwo cały czas na topie

Dodano: 2022-11-08

Polski Standard Płatności, dzięki wpłatom dokonywanym przez uczestników Blikomanii, wesprze niemal ćwierć miliona uczniów w edukacji dotyczącej cyberbezpieczeństwa.

Czwarta już edycja loterii, której odbiorcą byli użytkownicy Blika, była prowadzona w wakacje. Aby wziąć w niej udział wystarczyło wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz wykonać transakcję weryfikacyjną na symboliczną złotówkę. Owa kwota była wsparciem dla Fundacji Uniwersytet Dzieci realizującej liczne programy np. „Dziecko z Pasją”.

W roku szkolnym 2021/22 z warsztatów z udziałem ekspertów skorzystało ponad 13 tys. uczniów. Prowadzone zajęcia dotyczyły, np. konieczności zmieniania haseł, tworzenia kopii zapasowych czy weryfikowania źródła i wiarygodności informacji. Przytoczone ma na celu, aby najmłodsi użytkownicy sieci wiedzieli, jak mądrze korzystać z rozwiązań cyfrowych oraz właściwie chronić swoje dane. 

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...