bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
CUK Ubezpieczenia ofiarą hakerów

CUK Ubezpieczenia ofiarą hakerów

Dodano: 2017-01-17

Multiagencja CUK Ubezpieczenia padła ofiarą przestępstwa internetowego. Z domeny cuk.pl zostały rozesłane wiadomości e-mail dotyczące rzekomo nieopłaconych faktur. Do wiadomości dołączony został zainfekowany załącznik.

Jak informuje CUK, wiadomości te zostały wysłane na adresy e-mail niepochodzące z bazy mailowej multiagencji: „Informujemy, że wszystkie dane naszych klientów są w pełni bezpieczne, a przesłana wiadomość może być próbą zainfekowania sprzętu odbiorcy wiadomości”. Wiadomości te zawierały treść:

„Witam, Na dzień dzisiejszy nie odnotowaliśmy wpłaty za faktury. W załączeniu przesyłam listę! Jeżeli należności zostały uregulowane proszę uznać powyższą wiadomość za nieważną. W przypadku nieuregulowania płatności w terminie 8 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, sprawa może zostać skierowana do windykacji.”

Multiagencja o sprawie zawiadomiła już policję.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...