bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Concordia wyróżniona za wdrożenie Centralnego Rejestru Zgód

Concordia wyróżniona za wdrożenie Centralnego Rejestru Zgód

Dodano: 2017-04-07

Concordia Ubezpieczenia otrzymała wyróżnienie w rankingu „Gazety Bankowej”. Poznańska spółka została nagrodzona za dokonanie w zeszłym rok najbardziej innowacyjnego wdrożenia technologicznego – systemu CRZ 2.0. (Centralnego Rejestru Zgód). System wspomaga proces oceny ryzyka dla niestandardowych zapytań pośredników ubezpieczeniowych, obsługiwany bezpośrednio w systemie sprzedażowym Rubinet.

– Celem wdrożenia projektu CRZ 2.0. było stworzenie rozwiązania informatycznego, umożliwiającego obsługę zapytania o udzielenie zgody na niestandardowe warunki ubezpieczenia, wysłanego przez pośrednika ubezpieczeniowego, bezpośrednio w trakcie procesu sprzedaży. Drugą determinantą było skrócenie maksymalne czasu procesowania takiego zapytania do maksymalnie 24 godzin – wyjaśnia Jacek Smolarek, Prezes Concordii Ubezpieczenia.

Jak podaje spółka, efektem uruchomienia CRZ 2.0. jest m.in. poprawa jakości danych, skrócenie czasu reakcji na zapytanie z sieci sprzedaży, lepsza kontrola nad procesem zapytań, poprawa komunikacji czy udostępnianie partnerom Concordii Ubezpieczenia niezbędnych informacji i narzędzi w jednym miejscu.

– Jedną z pięciu wartości naszej Organizacji, obok współpracy i partnerstwa, otwartości, zaufania i odpowiedzialności, jest także innowacyjność. Słuchamy naszych partnerów oraz klientów, analizujemy nasze wewnętrzne procesy i z tego właśnie rodzą się pomysły na innowacje. Przykładem takiego odpowiedzialnego współdziałania jest projekt CRZ 2.0 – wyjaśnia Jacek Smolarek, Prezes Concordii Ubezpieczenia.

I dodaje – Nowoczesne technologie mają wtedy sens, gdy służą ludziom. Z jednej strony ułatwiają pracę, przyspieszają i usprawniają procesy wewnętrzne, z drugiej natomiast wpływają na większe zadowolenie i jakości obsługi klienta. Cieszę się i jestem dumny z efektu pracy 8-osobowego zespołu, dzięki któremu otrzymaliśmy to wyróżnienie.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...