bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Concordia Ubezpieczenia wspiera strażaków

Concordia Ubezpieczenia wspiera strażaków

Dodano: 2017-08-31

W dniu 25 sierpnia 2017 r. Concordia Ubezpieczenia, w ramach działań prewencyjnych, przekazała 12 jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z 4 gmin nowoczesny sprzęt. W każdym z zestawów znajduje się pilarka, siekiery, specjalne rękawice chroniące przed oparzeniami oraz inne narzędzia. Strażacy otrzymali także agregat prądotwórczy. Otrzymane zestawy specjalistycznych narzędzi pomogą również w usuwaniu skutków nawałnic.

– Współpraca z służbami ratowniczymi jest nam bliska i wpisana w obszar naszego działania. Angażujemy się w różnego rodzaju inicjatywy i działania prewencyjne. Cieszymy się, że możemy przekazać strażakom sprzęt, który mamy nadzieję, posłuży do ratowania ludzkiego życia i ułatwi ich trudną codzienną pracę – powiedział Piotr Adamczyk, Dyrektor Biura Likwidacji Szkód Concordii Ubezpieczenia. – Podczas szacowania szkód w budynku w regionach najbardziej dotkniętych żywiołem, dostaliśmy informację od poszkodowanych, iż najwięcej pomocy otrzymali właśnie ze strony OSP, która pomaga, mimo niedoboru podstawowego sprzętu (pilarek, siekier, rękawic, itp.). W ten naturalny sposób zrodził się pomysł na wsparcie ich pracy i zakup brakującego sprzętu – dodał.

– W naszej codziennej pracy spotykamy się z różnymi sytuacjami, w których niesiemy pomoc innym, dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy mieli odpowiedni i profesjonalny sprzęt. Szczególnie w sytuacjach niespodziewanych, jak np. ostatnie nawałnice, potrzebujemy mieć szybki dostęp do sprzętu, który pomoże w usuwaniu ich skutków – powiedział Waldemar Plak, przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Gostycyn.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...