bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Concordia Ubezpieczenia o profilaktyce nowotworowej

Concordia Ubezpieczenia o profilaktyce nowotworowej

Dodano: 2017-10-27

Concordia Ubezpieczenia przypomina, że październik był miesiącem walki z rakiem piersi. Dodatkowo kończy się on Dniem Kobiecości, który przypada 30. dnia miesiąca.

Ubezpieczyciel wskazuje, że badania profilaktyczne powinny być przeprowadzane szczególnie pod kątem tych chorób, które stanowią największe zagrożenie dla kobiet w danej grupie wiekowej. Concordia zaznacza jednak, że profilaktyka to nie tylko regularne badania kontrolne, ale również odpowiednie zabezpieczenie na wypadek wystąpienia choroby. Przedłużająca się rekonwalescencja, która uniemożliwia powrót do pełnej aktywności zawodowej, jak również konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów w związku z rehabilitacją, zakupem leków czy prywatnymi wizytami mogą znacznie uszczuplić domowy budżet.

– Na rynku dostępnych jest już wiele wariantów ubezpieczeń właśnie na wypadek wystąpienia choroby. Odpowiednio dobrana polisa da nam poczucie bezpieczeństwa w razie zachorowania na nowotwór złośliwy, Parkinsona, Alzheimera, zawał serca, czy udar mózgu. Otrzymane z niej pieniądze pozwolą nie tylko na zakup leków, podjęcie specjalistycznej rehabilitacji czy opłacenie opieki, ale będą też dużym wsparciem na wypadek, gdyby przewlekła choroba zmusiła nas do przerwania pracy zawodowej – mówi dr Filip Przydróżny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Osobowych Concordii Ubezpieczenia.

Artykuły powiązane

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...

Przewodnik „Ubezpieczenia w transporcie, czyli dlaczego nie warto ryzykować?”

Przewodnik po ubezpieczeniach w transporcie jest już dostępny! Pobierz go już teraz! 👉🏻 POBIERAM...