bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Concordia podpowiada jak ubezpieczyć gospodarstwo rolne

Concordia podpowiada jak ubezpieczyć gospodarstwo rolne

Dodano: 2016-11-17

Wiedza rolników na temat ubezpieczeń z roku na rok jest coraz większa. Mają oni świadomość potrzeby zawierania umów ochronnych, nie tylko upraw, ale i budynków gospodarczych. Zdają sobie bowiem sprawę, że jest to odpowiednie narzędzie zarządzania ryzykiem w gospodarstwie. Concordia podpowiada jak zrobić to skutecznie.

Zasady zawierania obowiązkowych ubezpieczeń budynków rolniczych reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych i Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym. Dotyczy to zarówno zakresu zawieranej umowy, jak również praw i obowiązków rolnika oraz zakładu ubezpieczeń.

Wartościowym źródłem wiedzy na ten temat jest też strona Rzecznika Finansowego – http://rf.gov.pl/, materiały produktowe i poradniki ubezpieczycieli, a także agenci ubezpieczeniowi, pełniący nierzadko rolę doradców ubezpieczeniowych.

– Mamy zasadę, wedle której zarówno agenci oferujący nasze polisy rolnikom, jak i likwidatorzy szkód są bardzo często albo czynnymi rolnikami, albo mają za sobą własne doświadczenia związane z prowadzeniem gospodarstwa czy szerzej – z działalnością rolniczą. Dzięki temu obok wiedzy teoretycznej i produktowej, mają też wiedzę praktyczną, która bardzo przydaje się rolnikowi szukającemu odpowiedzi na swoje pytania – mówi Sergiusz Lenhardt, ekspert z Concordii Ubezpieczenia.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...