bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Concordia o ubezpieczeniu szkolnym

Concordia o ubezpieczeniu szkolnym

Dodano: 2017-09-13

Concordia Ubezpieczenia odpowiada na pytanie jakie ubezpieczenie wybrać dla dziecka, na co zwrócić uwagę i jakie korzyści płyną z posiadania odpowiedniej polisy.

Po pierwsze ubezpieczyciel wskazuje, że rodzice nie mają obowiązku korzystać z oferty ubezpieczeniowej dostępnej w szkole. Podejmując decyzję o wyborze ubezpieczenia warto jednak dokładnie przyjrzeć się warunkom każdej oferty. Concordia zwraca uwagę przede wszystkim na zapisy dotyczące poszczególnych ryzyk, a także wyłączeń ochrony oraz sumy ubezpieczenia.

– Jeśli dziecko dozna urazu, który spowoduje uszczerbek na zdrowiu w wysokości 5%, to w przypadku polisy zawartej na sumę ubezpieczenia 10 tys. zł, świadczenie wyniesie 500 zł, a dla polisy opiewającej na kwotę 20 tys. zł – już 1000 zł – podkreśla Katarzyna Żok.

Ubezpieczyciel radzi, aby rodzic szczegółowo zapoznał się z zakresem ubezpieczenia. – Jeśli rodzic chciałby wykupić dla swojego dziecka bardziej kompleksową ochronę, dajemy mu taką możliwość. Możemy dopasować zarówno sumę ubezpieczenia, jak i zakres do jego potrzeb. Pakiet podstawowy obejmuje świadczenia m.in. takie jak: trwały uszczerbek na zdrowiu ubezpieczonego i śmierć ubezpieczonego spowodowany NNW. Możemy go rozszerzyć o inne świadczenia, w tym np. zwrot kosztów leczenia i pakiet świadczeń pielęgnacyjnych związanych z NNW. Jeśli w wyniku wypadku rodzic musi zakupić lekarstwa lub przedmioty ortopedyczne, które nie są refundowane przez NFZ – mając w zakresie takie ryzyko nie musimy się obawiać nieprzewidzianych wydatków – wyjaśnia Katarzyna Żok.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...