bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Concordia liderem rankingu magazynu MOTOR

Concordia liderem rankingu magazynu MOTOR

Dodano: 2017-04-28

Jak podaje Concordia Ubezpieczenia, w najnowszym rankingu magazynu Motor ubezpieczyciel awansował z drugiego miejsca i uzyskał najniższy współczynnik związany ze skargami dotyczącymi ubezpieczeń komunikacyjnych kierowanych do Rzecznika Finansowego.

Towarzystwo ubezpieczeń Concordia, według rankingu Motor, uzyskała najkorzystniejszy współczynnik ilości skarg do udziału w rynku. Wskaźnik ten wyniósł 25,3, podczas gdy zakład ubezpieczeń, który miał najgorszy wynik, uzyskał współczynnik skarg na poziomie 147,8.

Według danych przedstawionych przez Rzecznika Finansowego w sprawozdaniu rocznym z działalności instytucji za 2016 r. wynika, że 38 proc. skarg zgłaszanych do RF dotyczyło właśnie ubezpieczeń komunikacyjnych (czytaj więcej: RF: w 2016 r. wniesiono ponad 13 tys. skarg na zakłady ubezpieczeń). W minionym roku, zgłoszono jedynie 20 skarg dotyczących polis zakupionych w Concordia.

– Dla nas kluczową kwestią jest budowanie stabilnych i długofalowych relacji z klientami. Już po raz kolejny znajdujemy się w czołówce zakładów ubezpieczeniowych pod względem najmniejszej liczby skarg kierowanych do Rzecznika Finansowego. Utwierdza nas to w przekonaniu o słuszności konkurowania jakością na etapie sprzedażowym i posprzedażowym – powiedział Paweł Zawisza – Członek Zarządu Concordia Ubezpieczenia.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...