bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Comperia.pl zamierza rozwijać swoje usługi związane z działalnością ubezpieczeniową

Comperia.pl zamierza rozwijać swoje usługi związane z działalnością ubezpieczeniową

Dodano: 2017-05-04

Porównywarka usług finansowych Comperia.pl przedstawiła wyniki finansowe za 2016 r. Z zestawienia wynika, że spółka zakończyła rok z rekordową stratą netto -8,86 mln zł.

– Rok 2016 był trudnym rokiem dla Grupy kapitałowej Comperia.pl. Grupa osiągnęła rekordowo niskie wyniki finansowe, nawet biorąc pod uwagę fakt, że znacząca część strat wynika z dokonania odpisów aktualizujących – przyznaje w liście do akcjonariuszy Karol Wilczko, wiceprezes firmy.

Przychody Comperii w ub.r. wyniosły 17,55 mln zł (20,1 mln zł na koniec 2015 r.). Jednocześnie z 22,34 do 27,39 mln zł zwiększyły się koszty operacyjne spółki. W konsekwencji strata Comperia.pl z działalności operacyjnej wzrosła z -2,24 mln zł do -9,84 mln zł, a strata netto z działalności kontynuowanej z -2,34 mln zł do -8,86 mln zł.

Karol Wilczko zaznacza, że poprawiły się wyniki działalności firmy związane z usługami ubezpieczeniowymi. – Segment ubezpieczeń, realizowany przez spółkę zależną Comperia Ubezpieczenia, w całym 2016 roku jeszcze przynosił straty, ale ponad dwukrotnie zwiększył skalę swojej działalności. Dodatkowo, z kwartału na kwartał wyniki finansowe tego segmentu również wyraźnie się poprawiały. Konsekwentnie podkreślamy, iż ta działalność odgrywa bardzo ważną rolę w planach rozwojowych Grupy, dlatego Zarząd z całą mocą koncertuje się na rozwoju tego obszaru – wskazał.

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...