bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Compensa: zebrano 16 litrów krwi

Compensa: zebrano 16 litrów krwi

Dodano: 2017-05-18

40 pracowników Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń SA oddało krew podczas ostatniej akcji „Oddaj krew kto może”. Zbiórka krwi została przeprowadzona już po raz trzeci. W sumie pracownicy warszawskiej siedziby zakładu ubezpieczeń oddali ponad 16 litrów krwi.

– Jako ubezpieczyciel pragniemy zapewniać naszym klientom bezpieczeństwo i wspierać ich w trudnych chwilach. Dlatego cieszy nas, że nasi pracownicy tak ochoczo i licznie angażują się w pomoc innym – skomentował akcję Artur Borowiński, prezes Compensy.

Krew jest szczególnie potrzebna w okresie wakacyjnym, kiedy szpitale często alarmują o brakach w magazynach krwi. – Do donacji mobilizuje świadomość, że jedna jednostka krwi może uratować życie nawet 3 osobom – zaznaczył Marcin Sobstyl, przewodniczący powołanego w ubiegłym roku Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Compensie.

Akcja „Oddaj krew kto może” została przeprowadzona już po raz trzeci. Łącznie w trzech edycjach uzyskano ponad 40 litrów krwi od 90 pracowników towarzystwa ubezpieczeń. 

Artykuły powiązane

Ryzyko rynkowe głównym problemem dla ubezpieczycieli w 2024 r.

W dniu 5 lutego 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) opublikował...

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...