bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Compensa: o 40% wzrosła suma odszkodowań w okresie wakacyjno-jesiennym

Compensa: o 40% wzrosła suma odszkodowań w okresie wakacyjno-jesiennym

Dodano: 2017-11-14

Towarzystwo ubezpieczeń Compensa podsumowało tegoroczne wypłaty odszkodowań z okresu od 1 czerwca do początku listopada, w którym nad Polską przeszły najsilniejsze nawałnice oraz orkany Ksawery i Grzegorz. Dane obrazują, jak duży wpływ na branżę ubezpieczeniową miały wichury. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, ubezpieczyciel odnotował wzrost odszkodowań aż o 37% – z 24,2 mln zł do 33,3 mln zł.  

– To efekt tego, że zarówno po sierpniowych nawałnicach, jak i po niedawnych orkanach odnotowywaliśmy wyraźnie zwiększoną liczbę szkód zgłaszanych nam przez klientów. Był to niekiedy nawet dwukrotny wzrost w porównaniu z przeciętną liczbą zgłoszeń w ciągu dnia. Aby zapewnić klientom skuteczną obsługę za każdym razem uruchamialiśmy działania, pozwalające na usprawnienie procesu likwidacji szkód – wyjaśnia Michał Makarczyk, Dyrektor Departamentu Likwidacji Szkód w Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

Towarzystwa ubezpieczeniowe na bieżąco monitorują napływ kolejnych zgłoszeń oraz obciążenie działu likwidacji szkód. Dzięki temu mogą sprawnie podejmować decyzje o uruchamianiu, w zależności od potrzeb, nowych procedur lub też o wygaszaniu niektórych aktywności. Zadanie te zostały przedstawione Urzędowi Komisji Finansów Publicznych w II połowie sierpnia br. Czytaj więcej: UKNF: Informacja na temat działań zakładów ubezpieczeń w związku z nawałnicami.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...