bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Colonnade rozszerza zakres OC pracodawcy

Colonnade rozszerza zakres OC pracodawcy

Dodano: 2017-10-11

Colonnade informuje, iż rozszerzył dotychczasowy zakres ochrony odpowiedzialności cywilnej pracodawcy. Zmieniła się między innymi definicja pracownika. Zgodnie z nowymi regulacjami, obok bardzo szerokiego katalogu podmiotów za pracownika uznaje się także osoby współpracujące z ubezpieczonym, które prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze. Ponadto, zakres OC pracodawcy w polisie OC działalności chroni pracodawcę przed następstwami szkód poniesionych przez osoby trzecie, w szczególności członków rodziny pracownika, poszkodowanych w wyniku jego śmierci, spowodowanej wypadkiem przy pracy.

– Według oficjalnych statystyk w ubiegłym roku w Polsce blisko 90 tys. osób uległo wypadkowi w pracy. Jeśli ich pracodawca był objęty ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej pracodawcy za wypadki w miejscu pracy, poszkodowani pracownicy mogli dochodzić swoich roszczeń bezpośrednio u ubezpieczyciela. Jednak w wielu zgłoszonych sprawach, ofiary wypadków przy pracy nie mieściły się w definicji pracownika, jasno określonej w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia OC. Optymalnym rozwiązaniem dla pracodawców jest zakres ubezpieczenia dostosowany do konkretnej sytuacji wewnątrz przedsiębiorstwa, jego polityki kadrowej i realiów rynku – mówi Bożena Urbaniak, Dyrektor ds. Underwritingu Ubezpieczeń OC w Colonnade.

Ubezpieczenie OC pracodawcy to tylko jeden z przykładów na to jak zmieniające się wymagania rynku wpływają na rozwój oferty ubezpieczycieli. Jak wskazuje ubezpieczyciel, podobna sytuacja ma miejsce np. w popularnych ubezpieczeniach turystycznych. W ich przypadku, dodawana jest ochrona obejmująca koszty rezygnacji z imprez turystycznych czy koszty pomocy medycznej dla ofiar terroru. Colonnade zaznacza, że w najbliższym czasie będzie obserwować dalszy rozwój branży ubezpieczeniowej i dostosowywać swoją ofertę do potrzeb rynku.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...