bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Co wybrać – troskę o majątek czy troskę o siebie?

Co wybrać – troskę o majątek czy troskę o siebie?

Dodano: 2022-12-19
Publikator: Informacja prasowa

Polski rynek ubezpieczeń bazuje na polisach majątkowych. To odróżnia nas od krajów Europy Zachodniej. Jednak ewolucja świadomości ubezpieczeniowej Polaków może przyspieszyć zmiany w tym obszarze.

Przeciętnemu rodakowi ubezpieczenia nadal bardziej kojarzą się chociażby z OC dla kierowców lub ochroną domu niż z polisą na życie. Trudno się temu dziwić, bowiem przysłowiowy Kowalski na ubezpieczenia „życiowe” i zdrowotne wciąż wydaje dość niewiele.

Statystyki Insurance Europe z 25 krajów Starego Kontynentu pokazują, że polski rynek ubezpieczeń zdrowia i życia wciąż jest mały – pomimo wzrostu znaczenia polis zdrowotnych. Tym samym rozbudowa rynku polis medycznych i ubezpieczeń na życie stanowi klucz do wzrostu znaczenia całego sektora ubezpieczeniowego w Polsce.

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w tekście źródłowym: https://ubea.biuroprasowe.pl/199550/polak-o-majatek-troszczy-sie-bardziej-niz-o-siebie.

Artykuły powiązane

Pada śnieg…na co uważać będąc kierowcą?

„Tato zobacz, jakie piękne płatki lecą z nieba.” Rzeczywiście, stanąłeś w oknie z synem i obaj zachwycacie się tym cudem...

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...