bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Citi Handlowy podsumował 2021 rok

Citi Handlowy podsumował 2021 rok

Dodano: 2022-02-21
Publikator: informacja prasowa

W 2021 roku zysk netto Citi Handlowy wzrósł do 747 milionów zł. Stało się to przede wszystkim dzięki wyższym przychodom, wynikającym m.in. ze sprzedaży portfela obligacji oraz rosnącego wyniku prowizyjnego i wysokich przychodów z transakcji walutowych.

Bank Citi Handlowy kontynuował wsparcie klientów w ekspansji krajowej i zagranicznej. W ostatnim kwartale roku instytucja finansowa uczestniczyła jako Underwriter i Original Lender w finansowaniu syndykowanym w kwocie ponad 300 mln euro i 820 mln zł dla CVC Capital Partners na przejęcie firmy Stock Spirits. Citi Handlowy rozpoczął również współpracę z Grupą KRUK w ramach konsorcjalnego wielowalutowego kredytu rewolwingowego w kwocie wynoszącej prawie 300 mln euro.

Przychody z działalności detalicznej banku wzrosły do 45 proc. r/r i 27 proc. w stosunku do trzeciego kwartału. W dużej mierze stało się to za sprawą podwyżek stóp procentowych w Polsce.

W grudniu bank wprowadził do oferty kartę wirtualną umożliwiającą płatności i zakupy, gdy klient zgubi lub czeka na kartę w formie fizycznej. Co więcej, Citi Handlowy udostępnił klientom aplikację Blik.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...