bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Citi Handlowy podsumował 2021 rok

Citi Handlowy podsumował 2021 rok

Dodano: 2022-02-21
Publikator: informacja prasowa

W 2021 roku zysk netto Citi Handlowy wzrósł do 747 milionów zł. Stało się to przede wszystkim dzięki wyższym przychodom, wynikającym m.in. ze sprzedaży portfela obligacji oraz rosnącego wyniku prowizyjnego i wysokich przychodów z transakcji walutowych.

Bank Citi Handlowy kontynuował wsparcie klientów w ekspansji krajowej i zagranicznej. W ostatnim kwartale roku instytucja finansowa uczestniczyła jako Underwriter i Original Lender w finansowaniu syndykowanym w kwocie ponad 300 mln euro i 820 mln zł dla CVC Capital Partners na przejęcie firmy Stock Spirits. Citi Handlowy rozpoczął również współpracę z Grupą KRUK w ramach konsorcjalnego wielowalutowego kredytu rewolwingowego w kwocie wynoszącej prawie 300 mln euro.

Przychody z działalności detalicznej banku wzrosły do 45 proc. r/r i 27 proc. w stosunku do trzeciego kwartału. W dużej mierze stało się to za sprawą podwyżek stóp procentowych w Polsce.

W grudniu bank wprowadził do oferty kartę wirtualną umożliwiającą płatności i zakupy, gdy klient zgubi lub czeka na kartę w formie fizycznej. Co więcej, Citi Handlowy udostępnił klientom aplikację Blik.

Artykuły powiązane

UFG pracuje nad nowym narzędziem do walki z oszustwami ubezpieczeniowymi

Podczas X Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiono zarys nowego projektu Ubezpieczeniowego Funduszu...

#3 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 2

1/ Po pierwsze, nie będziesz łączył roli agenta i ubezpieczającego 2/ Po drugie, nie będziesz zarabiał na ubezpi...

Samo naruszenie RODO nie uprawnia do żądania odszkodowania, musi istnieć nawet nieistotna szkoda

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z dnia 4 maja 2023 r. (sygn. akt C 300/21) orzekł, że aby móc doma...

    Zadaj Pytanie