bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
KNF/UOKIK
Chrzanowski: żadne dane finansowe nie zostały utracone w wyniku cyberataku na stronę KNF

Chrzanowski: żadne dane finansowe nie zostały utracone w wyniku cyberataku na stronę KNF

Dodano: 2017-03-13

Marek Chrzanowski w odpowiedzi na zapytanie poselskie posła Szewczaka ws. cyberataku na stronę internetową Komisji Nadzoru Finansowego zapewnił, że żadne dane finansowe nie zostały utracone w wyniku wystąpienia ww. incydentu. Przekazał, że wykorzystywane przez Urząd systemy sprawozdawcze funkcjonują w sposób niezależny od systemu informatycznego obsługującego stronę internetową KNF.

Jan Szewczak w dniu 6 lutego 2017 r. złożył zapytania poselskie w sprawie informacji o przeprowadzonym na początku lutego cyberataku na system informatyczny Komisji Nadzoru Finansowego oraz systemy bankowe w Polsce. Chciał uzyskać odpowiedź na poniższe pytania:

1. Czy w tej ważnej instytucji nadzoru i kontroli finansowej zachowane były wysokie standardy bezpieczeństwa i utrzymywania infrastruktury teleinformatycznej na odpowiednio wysokim poziomie? Tym bardziej, że media informowały wcześniej o tego typu niebezpieczeństwie i potencjalnych zagrożeniach.

2. Czy doszło do utracenia jakichkolwiek istotnych danych ze strony internetowej www.knf.gov.pl oraz jaki jest postęp i jakie są wyniki prowadzonego w tej sprawie śledztwa?

Zapytanie zostało skierowane do ministra sprawiedliwości, ministra cyfryzacji, prezesa Rady Ministrów, koordynatora służb specjalnych. Z upoważnienia Prezesa Rady Ministrów odpowiedzi na zapytanie udzielił Marek Chrzanowski, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

Pliki do pobrania

odpowiedz_knf_na_zapytanie_poselskie_ws._cyberataku.pdf

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...