bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
„Chcemy stać się ubezpieczycielem uniwersalnym” – prezes Concordii o planach spółki

„Chcemy stać się ubezpieczycielem uniwersalnym” – prezes Concordii o planach spółki

Dodano: 2016-08-01

Jacek Smolarek, prezes grupy Concordia, zapowiedział na łamach dziennika Puls Biznesu rozszerzenie udziału w innych segmentach ubezpieczeń nierolniczych.

– Chcemy stać się ubezpieczycielem uniwersalnym, dla którego sprzedaż polis rolniczych będzie stanowiła około 50 proc. biznesu – powiedział dla PB Jacek Smolarek.

Spółka majątkowa chce wzmocnić swoją pozycję i udziały w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych, mieszkaniowych, skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw, a także ubezpieczeń na życie.

– Majątkowa Concordia ma rosnąć w tempie 10 proc. rocznie. Natomiast w przypadku Concordii Capital chcielibyśmy w krótkim czasie podwoić składkę. Mamy jeszcze spory potencjał i zamierzamy go wykorzystać – dodał prezes Smolarek.

W planach ubezpieczyciela jest także wzmocnienie kanału bancassurance oraz umożliwienie sprzedaży polis życiowych przez pośredników, którzy obecnie zajmują się dystrybucją produktów majątkowych. Zdaniem spółki, umożliwi to przejrzysta i prosta konstrukcja tych ubezpieczeń ułatwiająca proces sprzedaży. W przypadku bancassurance Concordia współpracuje z podmiotami mającymi swe oddziały poza dużymi miastami, czyli bankami spółdzielczymi. Ubezpieczenia spółki można także nabyć w banku BGŻ BNP Paribas oraz od niedawna w Credit Agricole.

Artykuły powiązane

Pada śnieg…na co uważać będąc kierowcą?

„Tato zobacz, jakie piękne płatki lecą z nieba.” Rzeczywiście, stanąłeś w oknie z synem i obaj zachwycacie się tym cudem...

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...