bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
CDM Pekao sprzedaje ubezpieczenia na życie TU Allianz

CDM Pekao sprzedaje ubezpieczenia na życie TU Allianz

Dodano: 2016-05-02

CDM Pekao – jeden z największych domów maklerskich w Polsce – niedawno rozpoczął sprzedaż ubezpieczeń na życie. Broker dystrybuuje produkt „Plan pełnej ochrony” TU Allianz Życie Polska.

– Staramy się cały czas rozszerzać paletę naszych usług. Na pewno jest to odpowiedź na to, co się dzieje na szeroko pojętym rynku inwestycyjnym. Poza tym mamy grupę klientów, która jest z nami związana od wielu lat, ufają naszym doradcom i liczą, że będziemy w stanie zaoferować im kompleksowe rozwiązania. Przeprowadziliśmy analizę naszej bazy klientów i widzimy, że z powodów czysto demograficznych część z nich gotowa byłaby skorzystać z produktów nieinwestycyjnych. Chcemy wyjść im na przeciw – mówi Roland Paszkiewicz, szef działu analiz CDM Pekao.

Jak podaje portal Parkiet.com, CDM Pekao już od jakiegoś czasu zmienia swój profil biznesowy, dokonując dywersyfikacji na inne obszary szeroko pojętego rynku finansowego, tym szczególnie usług bankowych. Pod koniec 2015 r. wielu pracownikom zaproponowano zmianę warunków umów zatrudnienia. Według nowych zapisów, 1/10 etatu jest realizowana dla banku, a pozostała część dla podstawowej działalności CDM Pekao, tj. domu maklerskiego. W ostatnim okresie pracownicy instytucji maklerskiej przeszli szkolenia z zakresu sprzedaży produktów maklerskich, bankowych i ubezpieczeniowych.

– Nasi pracownicy, zgodnie z wymaganiami regulatora, musieli przejść dodatkowe szkolenia z zakresu rynku ubezpieczeniowego. Aktualnie domykamy ten proces – wyjaśnia Paszkiewicz.

Zmiany w spółce stanowią efekt ostatniej słabej kondycji giełdy i rynków kapitałowych. Wystarczy przywołać słabe zyski GPW za 2015 r., niską liczbę dużych ofert publicznych i rosnąca konkurencję. Jak wskazują eksperci, firmy próbują uzyskać nowych klientów i wejść na kolejne rynki, które zapewnią im zyski na podobnych poziomie. Zdaniem wielu specjalistów, rynek usług maklerskich nie raz jeszcze zaskoczy, a w dalekiej przyszłości może nawet dojdzie do konsolidacji rynku.  

Artykuły powiązane

Odszkodowanie za skażenie plonów przez sąsiada

Sąd Okręgowy w wyroku z dnia 15 maja 2023 r. (sygn. akt XXV C 384/22) orzekł, że nawet jeśli nie całe plony, a t...

Zmiany w zakresie postępowania wyjaśniającego przed Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego

W dniu 29 września 2023 r. wejdzie w życie ustawa z dnia 16 sierpnia 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zap...

Nowe Rekomendacje KNF dla zakładów ubezpieczeń dotyczące oceny odpowiedniości ubezpieczenia na życie z elementem inwestycyjnym

W dniu 15 września 2023 r. Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła jednogłośnie Rekomendacje dla zakładów ubezpieczeń dotyc...