bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Cashback – płatność kartą za zakupy i jednoczesna wypłata gotówki

Cashback – płatność kartą za zakupy i jednoczesna wypłata gotówki

Dodano: 2022-09-20

Fundacja Polska Bezgotówkowa przeprowadziła badania, z których wynika, że niemal 70 proc. Polaków słyszało o cashback, a co trzeci respondent miał okazję skorzystać ze wspomnianej usługi.

Przypomnijmy, jest to płatność kartą za zakupy oraz jednoczesna wypłata gotówki. W jednym miejscu możemy zatem zrobić zakupy i dokonać za nie płatności kartą, a dodatkowo wypłacić gotówkę. Co ciekawe, możemy wypłacić małe, nieokrągłe kwoty, które w danej chwili są potrzebne.

Użytkownicy kart mogą jednorazowo wypłacić dowolną kwotę w gotówce (również drobną). Kwota ta nie może jednak przekraczać 1 000 zł. Warto pamiętać o tym, że wypłata gotówki w punkcie handlowym jest uzależniona od jej dostępności w kasie. Sprzedawca może więc zaproponować mniejszą kwotę lub odmówić realizacji usługi, jeśli nie będzie dysponował odpowiednią ilością gotówki. Z usługi cashback można skorzystać w punktach oznaczonych znakami Mastercard – Płać Kartą i Wypłacaj oraz VISA Cash Back.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...