bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Cashback – płatność kartą za zakupy i jednoczesna wypłata gotówki

Cashback – płatność kartą za zakupy i jednoczesna wypłata gotówki

Dodano: 2022-09-20

Fundacja Polska Bezgotówkowa przeprowadziła badania, z których wynika, że niemal 70 proc. Polaków słyszało o cashback, a co trzeci respondent miał okazję skorzystać ze wspomnianej usługi.

Przypomnijmy, jest to płatność kartą za zakupy oraz jednoczesna wypłata gotówki. W jednym miejscu możemy zatem zrobić zakupy i dokonać za nie płatności kartą, a dodatkowo wypłacić gotówkę. Co ciekawe, możemy wypłacić małe, nieokrągłe kwoty, które w danej chwili są potrzebne.

Użytkownicy kart mogą jednorazowo wypłacić dowolną kwotę w gotówce (również drobną). Kwota ta nie może jednak przekraczać 1 000 zł. Warto pamiętać o tym, że wypłata gotówki w punkcie handlowym jest uzależniona od jej dostępności w kasie. Sprzedawca może więc zaproponować mniejszą kwotę lub odmówić realizacji usługi, jeśli nie będzie dysponował odpowiednią ilością gotówki. Z usługi cashback można skorzystać w punktach oznaczonych znakami Mastercard – Płać Kartą i Wypłacaj oraz VISA Cash Back.

Artykuły powiązane

Pada śnieg…na co uważać będąc kierowcą?

„Tato zobacz, jakie piękne płatki lecą z nieba.” Rzeczywiście, stanąłeś w oknie z synem i obaj zachwycacie się tym cudem...

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...