bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Cashback – płatność kartą za zakupy i jednoczesna wypłata gotówki

Cashback – płatność kartą za zakupy i jednoczesna wypłata gotówki

Dodano: 2022-09-20

Fundacja Polska Bezgotówkowa przeprowadziła badania, z których wynika, że niemal 70 proc. Polaków słyszało o cashback, a co trzeci respondent miał okazję skorzystać ze wspomnianej usługi.

Przypomnijmy, jest to płatność kartą za zakupy oraz jednoczesna wypłata gotówki. W jednym miejscu możemy zatem zrobić zakupy i dokonać za nie płatności kartą, a dodatkowo wypłacić gotówkę. Co ciekawe, możemy wypłacić małe, nieokrągłe kwoty, które w danej chwili są potrzebne.

Użytkownicy kart mogą jednorazowo wypłacić dowolną kwotę w gotówce (również drobną). Kwota ta nie może jednak przekraczać 1 000 zł. Warto pamiętać o tym, że wypłata gotówki w punkcie handlowym jest uzależniona od jej dostępności w kasie. Sprzedawca może więc zaproponować mniejszą kwotę lub odmówić realizacji usługi, jeśli nie będzie dysponował odpowiednią ilością gotówki. Z usługi cashback można skorzystać w punktach oznaczonych znakami Mastercard – Płać Kartą i Wypłacaj oraz VISA Cash Back.

Artykuły powiązane

I kwartał 2023 r.: mniej szkód, wyższe odszkodowania

W dniu 24 maja 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował Biuletyn Informacyjny Ośrodka Informacji UFG d...

UFG pracuje nad nowym narzędziem do walki z oszustwami ubezpieczeniowymi

Podczas X Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiono zarys nowego projektu Ubezpieczeniowego Funduszu...

    Zadaj Pytanie