bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Branża ubezpieczeniowa chce zakończyć tzw. „problem z UFKami”

Branża ubezpieczeniowa chce zakończyć tzw. „problem z UFKami”

Dodano: 2016-09-27

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, z informacji podanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń wynika, że życiowe zakłady ubezpieczeń są gotowe obniżyć opłaty likwidacyjne wszystkich produktów ubezpieczeniowych z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym, a także zwrócić pobrane opłaty za zerwane umowy klientom, wobec których zastosowano misselling, a produkt ewidentnie nie był dopasowany do ich potrzeb.

– Branża jest gotowa zwrócić opłaty likwidacyjne wszystkim osobom, które zerwały polisy przed terminem, jeśli w momencie ich zawierania ukończyły 61 lat, a w momencie wyjścia z umów ukończyły 70 lat. Nasza propozycja ma na celu zadośćuczynienie osobom starszym, które są ewidentnym przykładem sprzedaży produktu nieadekwatnego do ich potrzeb – poinformował na posiedzeniu sejmowej komisji finansów publicznych Jan Grzegorz Prądzyński, Prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU). O propozycji został już poinformowany Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...