bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Branża finansowa ma coraz większe trudności z pozyskaniem i utrzymaniem wykwalifikowanych pracowników

Branża finansowa ma coraz większe trudności z pozyskaniem i utrzymaniem wykwalifikowanych pracowników

Dodano: 2017-05-23

Branża finansowa plasuje się na wysokich pozycjach w rankingach liczby ofert pracy. W zestawieniach przygotowywanych m.in. przez portal pracuj.pl od 2016 roku zajmuje drugą pozycję, za branżą handlową, co do ilości wolnych wakatów.

W ubiegłym roku blisko 15% wszystkich ogłoszeń o pracę pochodziło z branży finansowej, w tym 33% z sektora bankowego lub ubezpieczeniowego. W zeszłym roku zakłady ubezpieczeń i inne podmioty działające na tym rynku zamieściły blisko 9 tys. ogłoszeń o pracę. Podobne tendencje dały się zaobserwować na początku tego roku. W styczniu 2017 r. na portalu pracuj.pl pojawiło się aż 5 268 ogłoszeń o pracę z sektora bankowość/finanse/ubezpieczenia, co stanowiło 11% wszystkich opublikowanych w tym okresie informacji o wolnych stanowiskach pracy. Natomiast miesiąc później ich udział wzrósł o 1 p.p., a sektor dominował w zestawieniu największej liczby wolnych miejsc pracy (czytaj więcej: Na rynku pracy w lutym poszukiwano specjalistów z ubezpieczeń). Instytucje poszukiwały przede wszystkim sprzedawców, specjalistów ds. obsługi klienta oraz specjalistów ds. finansów.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...