bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
BNP Paribas i KUKE wesprą eksporterów

BNP Paribas i KUKE wesprą eksporterów

Dodano: 2021-10-29
Publikator: informacja prasowa

W czwartek 28 października Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i Bank BNP Paribas podpisały porozumienie intencyjne. Celem jest współpraca w zakresie rozwiązań, które będą wspierać polskich eksporterów oraz podjęcie wspólnych działań edukacyjnych i promocyjnych.

Finansowanie udzielane eksporterom przez BNP Paribas będzie zabezpieczać KUKE poprzez gwarancje i ubezpieczenia chroniące wsparcie inwestycji krajowych generujących eksport, finansowanie obrotowe dla eksporterów oraz finansowanie zagranicznych inwestycji bezpośrednich dokonywanych przez polskich przedsiębiorców.

– Wspólnie z Bankiem BNP Paribas chcemy wyposażyć tysiące polskich firm w nowoczesne narzędzia, które pozwolą im jeszcze skuteczniej konkurować na zagranicznych rynkach i lepiej odnaleźć się w postcovidowej rzeczywistości. Wprowadzone w tym roku do oferty KUKE instrumenty przynoszą korzyści zarówno eksporterom, jak i finansującym ich bankom. Te ostatnie, używając naszych regwarancji, które zabezpieczają do 80% przyjętego zobowiązania, mogą zwiększyć poziom finansowania klientów. W efekcie eksporterzy będą w stanie np. więcej zainwestować w rozwój potencjału produkcyjnego i zintensyfikować zewnętrzną ekspansję. Razem z sektorem bankowym istotnie możemy wesprzeć rozwój eksportu i całej gospodarki – mówi Janusz Władyczak, prezes zarządu KUKE.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...