bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Blik za granicą?

Blik za granicą?

Dodano: 2022-05-13

Polski Standard Płatności, który jest operatorem systemu płatności mobilnych Blik, jest członkiem SWIFT. Uczestnictwo to umożliwia przede wszystkim realizację rozliczeń w euro.

SWIFT to systemem wymiany informacji odnośnie międzynarodowych przelewów bankowych. Jego głównym zadaniem jest skrócenie czasu na wykonywanie zagranicznego zlecenia oraz zautomatyzowanie przelewów.

Wejście Blika do tego systemu to kolejny krok na drodze polskiego systemu do międzynarodowej ekspansji. Od dłuższego czasu Blik zezwala na płatności poprzez zagraniczne platformy e-commerce. Natomiast kolejnym etapem może być umożliwienie zrealizowania międzynarodowych przelewów na wskazany numer telefonu odbiorcy. Jednakże prawdziwym krokiem milowym dla Blika będzie niewątpliwie wprowadzenie go do oferty banków zagranicznych. Prace w tym obszarze są już w toku, a pierwszym krajem, w którym wystartuje Blik – poza Polską – będzie najpewniej Rumunia.

 

Artykuły powiązane

UFG pracuje nad nowym narzędziem do walki z oszustwami ubezpieczeniowymi

Podczas X Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiono zarys nowego projektu Ubezpieczeniowego Funduszu...

#3 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 2

1/ Po pierwsze, nie będziesz łączył roli agenta i ubezpieczającego 2/ Po drugie, nie będziesz zarabiał na ubezpi...

Samo naruszenie RODO nie uprawnia do żądania odszkodowania, musi istnieć nawet nieistotna szkoda

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z dnia 4 maja 2023 r. (sygn. akt C 300/21) orzekł, że aby móc doma...

    Zadaj Pytanie