bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Blik za granicą?

Blik za granicą?

Dodano: 2022-05-13

Polski Standard Płatności, który jest operatorem systemu płatności mobilnych Blik, jest członkiem SWIFT. Uczestnictwo to umożliwia przede wszystkim realizację rozliczeń w euro.

SWIFT to systemem wymiany informacji odnośnie międzynarodowych przelewów bankowych. Jego głównym zadaniem jest skrócenie czasu na wykonywanie zagranicznego zlecenia oraz zautomatyzowanie przelewów.

Wejście Blika do tego systemu to kolejny krok na drodze polskiego systemu do międzynarodowej ekspansji. Od dłuższego czasu Blik zezwala na płatności poprzez zagraniczne platformy e-commerce. Natomiast kolejnym etapem może być umożliwienie zrealizowania międzynarodowych przelewów na wskazany numer telefonu odbiorcy. Jednakże prawdziwym krokiem milowym dla Blika będzie niewątpliwie wprowadzenie go do oferty banków zagranicznych. Prace w tym obszarze są już w toku, a pierwszym krajem, w którym wystartuje Blik – poza Polską – będzie najpewniej Rumunia.

 

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...