bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Blik za granicą?

Blik za granicą?

Dodano: 2022-05-13

Polski Standard Płatności, który jest operatorem systemu płatności mobilnych Blik, jest członkiem SWIFT. Uczestnictwo to umożliwia przede wszystkim realizację rozliczeń w euro.

SWIFT to systemem wymiany informacji odnośnie międzynarodowych przelewów bankowych. Jego głównym zadaniem jest skrócenie czasu na wykonywanie zagranicznego zlecenia oraz zautomatyzowanie przelewów.

Wejście Blika do tego systemu to kolejny krok na drodze polskiego systemu do międzynarodowej ekspansji. Od dłuższego czasu Blik zezwala na płatności poprzez zagraniczne platformy e-commerce. Natomiast kolejnym etapem może być umożliwienie zrealizowania międzynarodowych przelewów na wskazany numer telefonu odbiorcy. Jednakże prawdziwym krokiem milowym dla Blika będzie niewątpliwie wprowadzenie go do oferty banków zagranicznych. Prace w tym obszarze są już w toku, a pierwszym krajem, w którym wystartuje Blik – poza Polską – będzie najpewniej Rumunia.

 

Artykuły powiązane

Pada śnieg…na co uważać będąc kierowcą?

„Tato zobacz, jakie piękne płatki lecą z nieba.” Rzeczywiście, stanąłeś w oknie z synem i obaj zachwycacie się tym cudem...

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...