bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Bezpieczny cyklista – assistance rowerowy

Bezpieczny cyklista – assistance rowerowy

Dodano: 2016-07-12

Cykliści, jak wszyscy aktywni użytkownicy dróg, powinni myśleć o swoim bezpieczeństwie. Bardzo pomocny będzie odpowiedni pakiet assistance, chroniący zarówno zdrowie rowerzystów, jak i ich sprzęt w razie nagłej awarii lub wypadku.

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Rowerowego Europ Assistance Polska amatorzy dwóch kółek w sezonie jeżdżą na rowerze kilka razy w tygodniu – 56%. 19% cyklistów korzysta wtedy z roweru codziennie. Najczęściej (87%) rower jest dla nich formą spędzenia wolnego czasu. 28% rowerzystów korzysta z niego w celu zrobienia zakupów. Najmniej bo zaledwie 26% dojeżdża nim do pracy.

Rowerzyści nie mają obowiązku ubezpieczania się, a przecież są narażeni na wiele niebezpieczeństw tj. uszkodzenie roweru, wypadek, kolizję czy kradzież. Europe Assistance zwraca uwagę na pakiety dedykowane specjalnie dla rowerzystów, które zapewniają odpowiednią ochronę zarówno sprzętu, jak i jego właściciela.

Assistance rowerowy zapewnia profesjonalną i kompleksową pomoc w razie awarii lub uszkodzenia roweru, nieszczęśliwego wypadku lub kradzieży z włamaniem. Rowerzyści mogą liczyć na transport jednośladu z miejsca zdarzenia do najbliższego serwisu lub miejsca zamieszkania (maksymalnie do 50 km), a w razie kolizji z udziałem roweru ubezpieczenie pokryje koszty związane z jego naprawą lub zakupem nowego sprzętu. Pomoc Rowerowa obejmuje również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właściciela, gdy w wyniku nieszczęśliwego wypadku dojdzie do uszkodzenia mienia lub uszczerbku na zdrowiu osób trzecich.

Ponadto, rowerzystom objętym takim ubezpieczeniem przysługuje także bogaty pakiet pomocy medycznej – transport medyczny, organizacja i pokrycie kosztów wizyty u lekarza specjalisty, rehabilitacji i spotkania z psychologiem, a także organizacja operacji.

Dodatkowo do dyspozycji cyklistów jest także całodobowa infolinia. Pod dedykowanym numerem telefonu, mogą oni uzyskać informacje na temat cen rowerów i akcesoriów, adresów serwisów i sklepów rowerowych oraz zarezerwować bilety na wybrane wydarzenia sportowe. 

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...