bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Bezpieczniej na polskich drogach

Bezpieczniej na polskich drogach

Dodano: 2017-05-11
Publikator: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przedstawiło dane dotyczące wypadków drogowych w I kw. 2017 r. W porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego nastąpił spadek liczby uczestników wypadków z 8,2 tys. osób do 7,4 tys.

W I kwartale 2017 r. w wyniku zdarzeń komunikacyjnych śmierć poniosło 477 osób (w I kw. 2016 r. było to 563 ofiary śmiertelne). Również o niecałe 10% zmniejszyła się liczba rannych. W okresie od stycznia do marca zeszłego roku poszkodowanych było 7,6 tys. W tym roku liczba rannych wyniosła 6,9 tys. Obniżone wskaźniki dotyczą wszystkich uczestników dróg: pieszych, pasażerów i kierowców, przy czym ostatnia grupa stanowi największy odsetek uczestników zdarzeń komunikacyjnych.

Zmalała także liczba ujawnionych kierowców, prowadzących pojazd po spożyciu alkoholu. W okresie od stycznia do marca 2017 r. złapano 22,3 tys. nietrzeźwych kierowców, o 2 tys. mniej niż przed rokiem. Nietrzeźwi kierowcy spowodowali w analizowanym okresie 243 zdarzenia. W przypadku pieszych wskaźnik ten wyniósł 91 wypadków. W sumie kierujący pojazdami spowodowali 4,9 tys. zdarzeń drogowych w I kw. 2017 r., a piesi 427.

 

Artykuły powiązane

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...

Komentarz do Rekomendacji U 2023 – pełny dokument

Już teraz możesz pobrać pełny dokument naszego komentarza do Rekomendacji U 2023. Pobierz go TUT...

Roczne sprawozdanie EIOPA na temat sankcji wynikających z Dyrektywy w sprawie dystrybucji ubezpieczeń w 2022 r.

W dniu 17 stycznia 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował czw...