bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Warto wiedzieć
Bezpiecznie zaplanuj majówkę 2024!

Bezpiecznie zaplanuj majówkę 2024!

Dodano: 2024-04-24

Korzystając z jednodniowego urlopu, możesz cieszyć się pięciodniowym wolnym od środy. Tylko czwartek, 2 maja, to dzień roboczy. Wystarczy więc wziąć jeden dzień wolnego, aby mieć pięć dni na relaks i zabawę.

Jeśli planujesz wyjazd na własną rękę, ważne jest, abyś zadbał o odpowiednie ubezpieczenie. Chociaż nie jest to obowiązkowe, warto się nim zająć. Koszty są zazwyczaj niewielkie, a zapewniają nam ochronę w przypadku różnych nieprzewidzianych sytuacji.

Najczęściej wybierane rodzaje ubezpieczeń to:

– Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), które obejmuje wszelkie sytuacje, w których możemy odnieść trwały uszczerbek na zdrowiu. Dzięki niemu otrzymamy rekompensatę za doznany ból, cierpienie lub straty moralne.

– Ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL), które obejmuje wizyty lekarskie, leki, hospitalizację, transport medyczny i inne związane z leczeniem wydatki.

– Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, chroniące nas w przypadku, gdy spowodujemy szkodę materialną lub fizyczną osobie trzeciej.

– Ubezpieczenie bagażu, zapewniające ochronę przed kradzieżą, zniszczeniem lub zaginięciem bagażu.

– Koszty ratownictwa.

– Koszty przerwanej podróży lub opóźnionego lotu.

– Assistance, czyli pomoc prawna, oraz auto assistance, czyli wsparcie w przypadku awarii samochodu.

– Klauzula alkoholowa to rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego, dzięki któremu turysta może otrzymać odszkodowanie z ubezpieczenia KL i NNW za szkody powstałe, kiedy był pod wpływem alkoholu

– Rozszerzenie polisy dla osób uprawiających sporty ekstremalne.

Jeśli planujesz majówkę za granicą, koszty ubezpieczenia zależą od destynacji. W najpopularniejszych europejskich kierunkach, takich jak Włochy, Hiszpania, Portugalia, Francja, Słowacja czy Czechy, ceny są podobne. Ubezpieczenie na zwykły wypoczynek może kosztować od 12 do 132 zł dla osoby dorosłej, natomiast jeśli planujesz aktywny wypoczynek, takie jak nurkowanie czy inne sporty ekstremalne, kwoty mogą sięgać od 66 zł do 289 zł.

Zanim zdecydujesz się na konkretne ubezpieczenie, warto porównać oferty!

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...