bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Bezpieczne kibicowanie

Bezpieczne kibicowanie

Dodano: 2016-08-11

Polska Kadra Olimpijska podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Brazylii liczy prawie 250 reprezentantów. Nie dziwi więc fakt, że tak wielu kibiców wyjechało, bądź dopiero planuje podróż do oddalonego o ponad 10 000 km od Polski Rio de Janeiro, żeby kibicować Biało-Czerwonym już na miejscu. Aby jednak, zarówno podróż jak i sam pobyt w Ameryce Południowej przebiegły bezpiecznie, należy pamiętać o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia, które w razie nieprzewidzianych zdarzeń zapewni nam ochronę.

Mondial Assistance wskazuje, iż liczba osób wykupujących dodatkowe zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia turystycznego rośnie z roku na rok. Aż 3,3 mln z 4,5 mln osób wybierających się w tym roku w podróż zagraniczną wykupi taki produkt w jednym z towarzystw ubezpieczeń.

– Wśród Polaków wyjeżdżających za granicę rośnie świadomość niezbędności posiadania odpowiedniego ubezpieczenia. To bardzo dobra informacja dla całej branży ubezpieczeniowej. Z badania „Plany wakacyjne Polaków 2016” wynika, że aż 70% osób planujących wyjazd wykupi ubezpieczenie turystyczne. Zakup odpowiedniej polisy zapewni nam dostęp do placówek medycznych, ograniczy do minimum formalności oraz zagwarantuje pełne pokrycie kosztów leczenia. To bardzo ważne szczególnie podczas dalekiej podróży, a do takich niewątpliwie zaliczamy wyprawę do Brazylii – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance. 

Przed zakupem ubezpieczenia, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, takich jak określenie odpowiedniej sumy ubezpieczenia. Może bowiem okazać się, że najtańsze ubezpieczenie może mieć niewystarczającą sumę ubezpieczenia kosztów leczenia, w kraju do którego pobytu.

– Elementem, który również należy wziąć pod uwagę jest wykup szeregu opcji dodatkowych oferowanych w ramach ubezpieczeń podróżnych. Wśród nich znajdziemy ubezpieczenie bagażu czy ubezpieczenie rezygnacji z wyjazdu. Warto również pamiętać aby przed wyjazdem dokonać wszystkich niezbędnych szczepień oraz zabrać ze sobą leki. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób z chorobami przewlekłymi – dodaje Piotr Ruszowski. 

Udając się w dalekie podróże najczęściej, w ramach ubezpieczenia turystycznego, turyści korzystają z takiego wsparcia jak: pomoc medyczna, zwrot kosztów lekarstw, pomoc stomatologiczna oraz hospitalizacja. Ze względu jednak na odległość jaka dzieli Polskę od Brazylii, w razie potrzeby przymusowego powrotu koszt transportu może wynieść nawet ćwierć miliona złotych. W związku z tym ważne jest nabycie odpowiedniego ubezpieczenia, które pokryje wszelkie koszty, w tym także koszty transportu.

Artykuły powiązane

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...

Komentarz do Rekomendacji U 2023 – pełny dokument

Już teraz możesz pobrać pełny dokument naszego komentarza do Rekomendacji U 2023. Pobierz go TUT...

Roczne sprawozdanie EIOPA na temat sankcji wynikających z Dyrektywy w sprawie dystrybucji ubezpieczeń w 2022 r.

W dniu 17 stycznia 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował czw...