bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Bezpieczna Olimpiada w Brazylii

Bezpieczna Olimpiada w Brazylii

Dodano: 2016-07-26

Już 5 sierpnia rozpoczynają się Letnie Igrzyska Olimpijskie w Brazylii. Europ Assistance radzi jak przygotować się do wyjazdu na Olimpiadę w Rio de Janeiro, aby spędzić go zdrowo i bezpiecznie. Brazylia znajduje się w czołówce najbardziej niebezpiecznych krajów, co sprawia, że wyjazd wymaga rzetelnego przygotowania.

Odpowiednio dobrana polisa to postawa – zaznacza Europ Assistance. Przed planowanym wyjazdem należy zaopatrzyć się w ubezpieczenie podróżne, którego zakres i suma ubezpieczenia będą jak największe. Taka polisa zapewni całodobową pomoc i wsparcie polskiego koordynatora. Co więcej, w razie nieszczęśliwego wypadku czy nagłego zachorowania, gwarantuje organizację i pokrycie kosztów transportu powrotnego do kraju. Pomoc medyczna w Brazylii bywa kosztowna – doba pobytu w prywatnym szpitalu, to koszt ok. 100-200 dolarów, a konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu to od 50 do 70 dolarów.

Ponadto, dobre polisy ubezpieczeniowe chronią nie tylko zdrowie ubezpieczonego, ale także jego bagaż. Gwarantują też szereg przydatnych świadczeń w razie opóźnienia lotu, utraty dokumentów, czy wejścia w konflikt z prawem miejscowym, a także w razie wyrządzenia przez turystów szkody na osobach trzecich lub mieniu.

Europ Assistance radzi również, aby dobrze przygotować się pod względem zdrowotnym. Przed długą podróżą i zmianą klimatu warto powoli przestawiać swój zegar biologiczny, wyspać się i starać się nie forsować organizmu, by mógł lepiej zaadaptować się w nowym środowisku. Organizm może zareagować nietolerancją nawet na najbardziej sprawdzone potrawy, jeśli jest osłabiony, zmęczony i funkcjonuje w nieznanym dotąd klimacie. Oczywiście by uniknąć ryzyka dolegliwości ze strony układu pokarmowego, należy bezwzględnie przestrzegać zasad higieny.

Wybierając się do Brazylii, trzeba szczególnie uważać na niebezpiecznego wirusa Zika, który przenoszony jest przez komary. W 2015 roku właśnie w Brazylii wybuchła epidemia tego wirusa, a od tamtej pory zarażonych zostało nią ponad milion osób. Wirus jest szczególnie niebezpieczny dla kobiet w ciąży. Turyści i kibice, którzy planują podróż do Brazylii powinni zastosować środki zapobiegawcze, aby zredukować prawdopodobieństwo zarażenia się wirusem Zika.

Artykuły powiązane

Wystarczy odpowiedni tytuł przelewu, aby wybrać konkretną formę opodatkowania.

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) orzekł, że terminowo wpłacona zaliczka oraz odpowiednio opisany przelew mogą być uzna...

Europejski Parlament przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II

23 kwietnia 2023 roku, podczas posiedzenia plenarnego, Parlament Europejski przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II. P...

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...