bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Bezpieczeństwo finansowe według młodych Polaków

Bezpieczeństwo finansowe według młodych Polaków

Dodano: 2016-08-17

Bezpieczeństwo finansowe i oszczędzanie to kwestie, które pojawiają się w życiu każdego człowieka. Młodzi Polacy swoje pierwsze samodzielne decyzje związane z finansami najczęściej podejmują w wieku 19-26 lat – pierwsze konto w banku, umowy z operatorami sieci komórkowych, a nawet pierwsze lokaty, czy karty kredytowe. W grupie osób w wieku 27-30 lat można zauważyć znacznie większą świadomość w kwestiach finansowych. Młode osoby najczęściej decyzje o wyborze oferty podejmują nie na podstawie lojalności instytucji finansowej, lecz przede wszystkim kierują się parametrami oferty – podaje Newsweek.

– Największe szanse na zdobycie zaufania klienta instytucje finansowe mają podczas pierwszego z nim kontaktu – tłumaczy dla Newsweek dr Marcin Idzik z TNS Polska. Młodzi ludzie, jeszcze zanim wyemigrują do kanałów internetowych, przy wyborze pierwszej oferty często szukają osobistej porady.

– Jak pokazują badania, często ten pierwszy kontakt jest jednak niesatysfakcjonujący. Potem młodzi odpływają do sieci, a wyborów dokonują poprzez konsultacje z rówieśnikami. Wreszcie uczą się szukania najlepszej dla siebie oferty. I bardzo dobrze – dodaje.

Artykuły powiązane

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...

Komentarz do Rekomendacji U 2023 – pełny dokument

Już teraz możesz pobrać pełny dokument naszego komentarza do Rekomendacji U 2023. Pobierz go TUT...

Roczne sprawozdanie EIOPA na temat sankcji wynikających z Dyrektywy w sprawie dystrybucji ubezpieczeń w 2022 r.

W dniu 17 stycznia 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował czw...