bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Benefia i Yanosik nagradzają bezpiecznych

Benefia i Yanosik nagradzają bezpiecznych

Dodano: 2016-05-19

Wielu specjalistów z branży wskazuje, że telematyka zmieni sposób obliczania składki OC komunikacyjnego. Już teraz Benefia we współpracy z firmą Yanosik opracowała system badania jazdy kierowców, który przekłada się na składaną im ofertę ubezpieczenia.

Aplikacja „Nagradzamy bezpiecznych” ma na celu dokonanie weryfikacji stylów jazdy kierowców i dopasowanie do nich oferty ubezpieczenia. Aplikacja zapisuje liczbę przejechanych przez użytkownika kilometrów i czas podróży. Również zbiera dane o dotyczące, np. reakcji kierowcy na znaki ograniczenia prędkości. 

Użytkownicy aplikacji, którzy odbędą podróż zgodnie z przepisami, otrzymują punkty. Ich liczba jest przeliczana na wysokość zniżki przy wykupywaniu ubezpieczenia OC komunikacyjnego.

Obecnie, Benefia pracuje nad metodą szacowania ryzyka na podstawie danych zbieranych przez aplikację. Towarzystwu zależy na opracowaniu rozwiązania spełniającego zasadę „płać za to, jak jeździsz”. Innowacyjny sposób wyliczania wielkości składki mógłby przypisywać zniżki kierowcom, którzy aktualnie nie mogą liczyć na lepsze traktowanie przez zakład ubezpieczeń ze względu na mały staż za kółkiem.

Dane finansowe sektora ubezpieczeń za rok 2015 wskazują na najgorsze w historii ubezpieczeń zyski zakładów z tytułu sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych OC i Auto-casco. Przedstawiciele branży coraz częściej podkreślają potrzebę podniesienia składki, dostarczając klientom nowych udogodnień. Być może takim rozwiązaniem będzie produkt Benefii i Yanosika, który przezwycięży złą passę na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych.

Aplikacja „Nagradzamy bezpiecznych” stanowi pierwsze na rynku wykorzystanie telematyki dla klientów indywidualnych.

Przypomnijmy obecny system zniżek OC opiera się na zmiennej wieku kierowcy i liczbie lat spędzonych za kółkiem. Na rynkach zagranicznych, szczególnie w Stanach Zjednoczonych telematyka jest coraz częściej stosowana i rozwijana na szeroką skalę.

Artykuły powiązane

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...

Testament w formie wideo? Innowacja w dziedzinie dziedziczenia

Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie nowej formy testamentu, zwanego...