bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Bank Pekao i nowa kampania edukacyjna na temat bezpieczeństwa w sieci

Bank Pekao i nowa kampania edukacyjna na temat bezpieczeństwa w sieci

Dodano: 2022-10-11
Publikator: informacja prasowa

Dział prasowy banku Pekao informuje o uruchomieniu przez bank kampanii pt. „Co w sieci siedzi?”. Akcja edukacyjna ma na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, które dotyczą użytkowników internetu oraz sposobów ochrony przed nimi.

Pekao przytacza statystyki, z których wynika, że od 85 do nawet 95 proc. cyberataków jest możliwych w wyniku błędów popełnianych przez ludzi! Zatem niejako to sami użytkownicy internetu dają „klucze”, a wręcz „otwierają drzwi” do własnej wirtualnej przestrzeni. W związku z tym tak bardzo ważna jest świadomość w tym zakresie. Bank postanowił więc w sposób oryginalny wskazać zagrożenia, które czyhają na nas w wirtualnym świecie oraz poucza, co należy robić, aby się przed nimi ustrzec i nie stracić oszczędności.

Kampania Pekao ma zaskakiwać, a jednocześnie uczyć bezpiecznego zachowania. Stworzono postaci dostosowane do zagrożeń, które mają konkretne twarze – Zygmunt Fraud, Scamlet O’Hara, Phish King, Paul Iceman, Bad Seller i Mal Ware. Za nimi kryją się znane pojęcia, np. fraud, scam, phishing, oszustwa na policjanta, oszustwa sprzedażowe czy malware. Celem kampanii jest zaintrygowanie odbiorców do tego stopnia, aby byli skłonni dowiedzieć się więcej na temat przestępstw internetowych i sposobów ochrony własnych pieniędzy.

Artykuły powiązane

KNF zaktualizował i uzupełnił pytania dotyczące SFDR

W dniu 23 listopada 2023 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że w zakładce „Pytania i odpowiedzi (Q&am...

Problemy z odbiorem poczty nie uzasadniają braku odpowiedzi na wezwania UOKiK

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w wyroku z dnia 8 maja 2023 r. (sygn. akt XVII AmA 31/21) orzekł, że reo...

Dodatkowe świadczenia ubezpieczyciela to koszty uzyskania przychodu

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 14 września 2023 r. (sygn. akt III SA/Wa 1248/23) orzekł, że...