bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Bank Pekao i nowa kampania edukacyjna na temat bezpieczeństwa w sieci

Bank Pekao i nowa kampania edukacyjna na temat bezpieczeństwa w sieci

Dodano: 2022-10-11
Publikator: informacja prasowa

Dział prasowy banku Pekao informuje o uruchomieniu przez bank kampanii pt. „Co w sieci siedzi?”. Akcja edukacyjna ma na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, które dotyczą użytkowników internetu oraz sposobów ochrony przed nimi.

Pekao przytacza statystyki, z których wynika, że od 85 do nawet 95 proc. cyberataków jest możliwych w wyniku błędów popełnianych przez ludzi! Zatem niejako to sami użytkownicy internetu dają „klucze”, a wręcz „otwierają drzwi” do własnej wirtualnej przestrzeni. W związku z tym tak bardzo ważna jest świadomość w tym zakresie. Bank postanowił więc w sposób oryginalny wskazać zagrożenia, które czyhają na nas w wirtualnym świecie oraz poucza, co należy robić, aby się przed nimi ustrzec i nie stracić oszczędności.

Kampania Pekao ma zaskakiwać, a jednocześnie uczyć bezpiecznego zachowania. Stworzono postaci dostosowane do zagrożeń, które mają konkretne twarze – Zygmunt Fraud, Scamlet O’Hara, Phish King, Paul Iceman, Bad Seller i Mal Ware. Za nimi kryją się znane pojęcia, np. fraud, scam, phishing, oszustwa na policjanta, oszustwa sprzedażowe czy malware. Celem kampanii jest zaintrygowanie odbiorców do tego stopnia, aby byli skłonni dowiedzieć się więcej na temat przestępstw internetowych i sposobów ochrony własnych pieniędzy.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...