bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
„BACK TO THE FUTURE”. UBEZPIECZENIA PRZYSZŁOŚCI

„BACK TO THE FUTURE”. UBEZPIECZENIA PRZYSZŁOŚCI

Dodano: 2016-03-24

22 marca 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik mieliśmy przyjemność gościć ponad stuosobową grupę przedstawicieli branży finansowej i nie tylko.

Tematem przewodnim tego spotkania była wizja przyszłości ubezpieczeń. Z tego też względu sporo uwagi poświęciliśmy takim zagadnieniom, jak ubezpieczenia samochodów autonomicznych, ryzyka kosmiczne, czy też możliwości wykorzystania bitcoinów i łańcucha blokowego w branży ubezpieczeniowej. Nie zabrakło też dyskusji na temat narzędzi telemetrycznych wykorzystywanych w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych (tutaj szczególnie ciekawe było wystąpienie jednego ze współzałożycieli Yanosika). Z kolei prawnicy z kancelarii Czublun Trębicki omówili prawne aspekty odpowiedzialności za autonomiczne roboty i przestępstwa cybernetyczne.

Uczestnicy spotkania mieli też możliwość wypróbowania swoich sił w zmaganiach robotów zapaśników, na symulatorze motoryzacyjnym, czy też przetestować okulary VR.  

To spotkanie było również okazją do oficjalnego zaprezentowania naszego portalu szerszej publiczności.

Duże zainteresowanie ze strony uczestników i wiele pochwał pomysłu zorganizowania takiego spotkania, spowodowały, że już zaczynamy myśleć nad kolejnym tego typu wydarzeniem, które z całą pewnością odbędzie się najpóźniej za rok. 

Więcej informacji dotyczących poszczególnych obszarów omawianych podczas tego pierwszego spotkania wraz z fotorelacją przekażemy już wkrótce.

Artykuły powiązane

KNF zaktualizował i uzupełnił pytania dotyczące SFDR

W dniu 23 listopada 2023 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że w zakładce „Pytania i odpowiedzi (Q&am...

Problemy z odbiorem poczty nie uzasadniają braku odpowiedzi na wezwania UOKiK

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w wyroku z dnia 8 maja 2023 r. (sygn. akt XVII AmA 31/21) orzekł, że reo...

Dodatkowe świadczenia ubezpieczyciela to koszty uzyskania przychodu

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 14 września 2023 r. (sygn. akt III SA/Wa 1248/23) orzekł, że...