bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
„BACK TO THE FUTURE”. UBEZPIECZENIA PRZYSZŁOŚCI

„BACK TO THE FUTURE”. UBEZPIECZENIA PRZYSZŁOŚCI

Dodano: 2016-03-24

22 marca 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik mieliśmy przyjemność gościć ponad stuosobową grupę przedstawicieli branży finansowej i nie tylko.

Tematem przewodnim tego spotkania była wizja przyszłości ubezpieczeń. Z tego też względu sporo uwagi poświęciliśmy takim zagadnieniom, jak ubezpieczenia samochodów autonomicznych, ryzyka kosmiczne, czy też możliwości wykorzystania bitcoinów i łańcucha blokowego w branży ubezpieczeniowej. Nie zabrakło też dyskusji na temat narzędzi telemetrycznych wykorzystywanych w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych (tutaj szczególnie ciekawe było wystąpienie jednego ze współzałożycieli Yanosika). Z kolei prawnicy z kancelarii Czublun Trębicki omówili prawne aspekty odpowiedzialności za autonomiczne roboty i przestępstwa cybernetyczne.

Uczestnicy spotkania mieli też możliwość wypróbowania swoich sił w zmaganiach robotów zapaśników, na symulatorze motoryzacyjnym, czy też przetestować okulary VR.  

To spotkanie było również okazją do oficjalnego zaprezentowania naszego portalu szerszej publiczności.

Duże zainteresowanie ze strony uczestników i wiele pochwał pomysłu zorganizowania takiego spotkania, spowodowały, że już zaczynamy myśleć nad kolejnym tego typu wydarzeniem, które z całą pewnością odbędzie się najpóźniej za rok. 

Więcej informacji dotyczących poszczególnych obszarów omawianych podczas tego pierwszego spotkania wraz z fotorelacją przekażemy już wkrótce.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...