bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
„BACK TO THE FUTURE”. UBEZPIECZENIA PRZYSZŁOŚCI

„BACK TO THE FUTURE”. UBEZPIECZENIA PRZYSZŁOŚCI

Dodano: 2016-03-24

22 marca 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik mieliśmy przyjemność gościć ponad stuosobową grupę przedstawicieli branży finansowej i nie tylko.

Tematem przewodnim tego spotkania była wizja przyszłości ubezpieczeń. Z tego też względu sporo uwagi poświęciliśmy takim zagadnieniom, jak ubezpieczenia samochodów autonomicznych, ryzyka kosmiczne, czy też możliwości wykorzystania bitcoinów i łańcucha blokowego w branży ubezpieczeniowej. Nie zabrakło też dyskusji na temat narzędzi telemetrycznych wykorzystywanych w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych (tutaj szczególnie ciekawe było wystąpienie jednego ze współzałożycieli Yanosika). Z kolei prawnicy z kancelarii Czublun Trębicki omówili prawne aspekty odpowiedzialności za autonomiczne roboty i przestępstwa cybernetyczne.

Uczestnicy spotkania mieli też możliwość wypróbowania swoich sił w zmaganiach robotów zapaśników, na symulatorze motoryzacyjnym, czy też przetestować okulary VR.  

To spotkanie było również okazją do oficjalnego zaprezentowania naszego portalu szerszej publiczności.

Duże zainteresowanie ze strony uczestników i wiele pochwał pomysłu zorganizowania takiego spotkania, spowodowały, że już zaczynamy myśleć nad kolejnym tego typu wydarzeniem, które z całą pewnością odbędzie się najpóźniej za rok. 

Więcej informacji dotyczących poszczególnych obszarów omawianych podczas tego pierwszego spotkania wraz z fotorelacją przekażemy już wkrótce.

Artykuły powiązane

I kwartał 2023 r.: mniej szkód, wyższe odszkodowania

W dniu 24 maja 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował Biuletyn Informacyjny Ośrodka Informacji UFG d...

UFG pracuje nad nowym narzędziem do walki z oszustwami ubezpieczeniowymi

Podczas X Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiono zarys nowego projektu Ubezpieczeniowego Funduszu...

#3 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 2

1/ Po pierwsze, nie będziesz łączył roli agenta i ubezpieczającego 2/ Po drugie, nie będziesz zarabiał na ubezpi...

    Zadaj Pytanie