bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Aż 66 tysięcy oszustw popełnionych przy użyciu kart płatniczych!

Aż 66 tysięcy oszustw popełnionych przy użyciu kart płatniczych!

Dodano: 2022-11-14

Z danych opublikowanych przez NBP wynika, że w okresie od kwietnia do czerwca br. banki odnotowały 66 tys. oszustw przy użyciu kart płatniczych.

NBP opublikował raport na temat transakcji oszukańczych w II kwartale br. Z dokumentu można się dowiedzieć, że banki odnotowały rekordową liczbę fraudów przeprowadzonych za pośrednictwem wydanych kart płatniczych. We wspomnianym czasie było ich ponad 66 tys., a więc o ponad tysiąc więcej w stosunku do dotychczasowego rekordu odnotowanego w II kwartale 2020 r.

W tym kontekście warto wspomnieć o danych pozytywnych dla polskiego rynku, ponieważ spadła wartość oszustw z 17,3 mln zł w I kwartale 2022 r. do 16,2 mln zł w okresie raportowania.

NBP podał także dane dotyczące oszustw z wykorzystaniem przelewów. W tym wypadku I kwartał 2022 r. był rekordowy, z kolei w następnym liczba i wartość fraudów spadła z 18,1 tys. do 11,2 tys. pod względem liczby oraz z 54 mln zł do 41 mln zł pod względem wartości.

Artykuły powiązane

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...

Pracodawca musi prowadzić teczki nawet jeśli nie wykonuje kontroli trzeźwości

Państwowa Inspekcja Pracy oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdzają, że nawet jeśli pracodawca nie wy...