bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Aż 66 tysięcy oszustw popełnionych przy użyciu kart płatniczych!

Aż 66 tysięcy oszustw popełnionych przy użyciu kart płatniczych!

Dodano: 2022-11-14

Z danych opublikowanych przez NBP wynika, że w okresie od kwietnia do czerwca br. banki odnotowały 66 tys. oszustw przy użyciu kart płatniczych.

NBP opublikował raport na temat transakcji oszukańczych w II kwartale br. Z dokumentu można się dowiedzieć, że banki odnotowały rekordową liczbę fraudów przeprowadzonych za pośrednictwem wydanych kart płatniczych. We wspomnianym czasie było ich ponad 66 tys., a więc o ponad tysiąc więcej w stosunku do dotychczasowego rekordu odnotowanego w II kwartale 2020 r.

W tym kontekście warto wspomnieć o danych pozytywnych dla polskiego rynku, ponieważ spadła wartość oszustw z 17,3 mln zł w I kwartale 2022 r. do 16,2 mln zł w okresie raportowania.

NBP podał także dane dotyczące oszustw z wykorzystaniem przelewów. W tym wypadku I kwartał 2022 r. był rekordowy, z kolei w następnym liczba i wartość fraudów spadła z 18,1 tys. do 11,2 tys. pod względem liczby oraz z 54 mln zł do 41 mln zł pod względem wartości.

Artykuły powiązane

I kwartał 2023 r.: mniej szkód, wyższe odszkodowania

W dniu 24 maja 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował Biuletyn Informacyjny Ośrodka Informacji UFG d...

UFG pracuje nad nowym narzędziem do walki z oszustwami ubezpieczeniowymi

Podczas X Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiono zarys nowego projektu Ubezpieczeniowego Funduszu...

#3 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 2

1/ Po pierwsze, nie będziesz łączył roli agenta i ubezpieczającego 2/ Po drugie, nie będziesz zarabiał na ubezpi...

    Zadaj Pytanie