bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Aż 66 tysięcy oszustw popełnionych przy użyciu kart płatniczych!

Aż 66 tysięcy oszustw popełnionych przy użyciu kart płatniczych!

Dodano: 2022-11-14

Z danych opublikowanych przez NBP wynika, że w okresie od kwietnia do czerwca br. banki odnotowały 66 tys. oszustw przy użyciu kart płatniczych.

NBP opublikował raport na temat transakcji oszukańczych w II kwartale br. Z dokumentu można się dowiedzieć, że banki odnotowały rekordową liczbę fraudów przeprowadzonych za pośrednictwem wydanych kart płatniczych. We wspomnianym czasie było ich ponad 66 tys., a więc o ponad tysiąc więcej w stosunku do dotychczasowego rekordu odnotowanego w II kwartale 2020 r.

W tym kontekście warto wspomnieć o danych pozytywnych dla polskiego rynku, ponieważ spadła wartość oszustw z 17,3 mln zł w I kwartale 2022 r. do 16,2 mln zł w okresie raportowania.

NBP podał także dane dotyczące oszustw z wykorzystaniem przelewów. W tym wypadku I kwartał 2022 r. był rekordowy, z kolei w następnym liczba i wartość fraudów spadła z 18,1 tys. do 11,2 tys. pod względem liczby oraz z 54 mln zł do 41 mln zł pod względem wartości.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...