bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
AXA Assistance: transport medyczny z zagranicy może być bardzo kosztowny

AXA Assistance: transport medyczny z zagranicy może być bardzo kosztowny

Dodano: 2017-11-03

Z raportu AXA Assistance „Ubezpieczenia turystyczne Polaków” wynika, że w sezonie letnim 2017 r. (do września br.) zorganizowano 12 skomplikowanych przewozów medycznych – to dwa razy więcej w porównaniu do ubiegłego sezonu.

Istnieje kilka możliwości transportu medycznego do kraju zamieszkania po leczeniu za granicą. Jednym z nich jest transport samolotem sanitarnym (air-ambulance). Jak podaje ubezpieczyciel, jest to najdroższa forma transportu i w zależności od odległości jaką samolot musi przebyć, kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Z danych AXA Assistance wynika, że w minionym sezonie jednym z najdroższych transportów był ten zorganizowany z Tajlandii, wynoszący 380 tys. zł.

„W związku z powyższym bardzo ważne jest wykupowanie polis z odpowiednio wysoką sumą ubezpieczenia. Teoretycznie świadomość ubezpieczeniowa stale wzrasta, jednak w praktyce oznacza to często tylko tyle, że większość z nas zakupuje polisę, nie zwracając uwagi na jej zawartość. Przed wyborem odpowiedniego ubezpieczenia należy zwrócić uwagę na wysokość sumy ubezpieczenia oraz odpowiednie zwyżki na uprawianie sportów czy choroby przewlekłe. Wówczas będziemy mieć pewność, że w przypadku poważnych wypadków zakupiona polisa będzie wystarczająca na udzielenie odpowiedniej pomocy” – podaje ubezpieczyciel.

Więcej informacji o ubezpieczeniach turystycznych dostępnych w najnowszym raporcie AXA Assistance „Ubezpieczenia turystyczne Polaków”, pod adresem:
https://www.axa-assistance.pl/getmedia/330ea9d5-c260-4268-bda6-52fa2de1ae2e/Ubezpieczenia-turystyczne-Polakow.pdf.aspx

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...