bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
AXA Assistance: Polacy coraz bardziej świadomi w temacie ubezpieczeń turystycznych

AXA Assistance: Polacy coraz bardziej świadomi w temacie ubezpieczeń turystycznych

Dodano: 2017-10-25

Z raportu AXA Assistance „Ubezpieczenia turystyczne Polaków” wynika, że z roku na rok rośnie w Polsce świadomość w temacie ubezpieczeń turystycznych. Ubezpieczyciel podaje, iż coraz więcej osób decyduje się na zakup takiej polisy.

„Rodacy coraz częściej chcą zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo i komfort w przypadku zagrożeń czyhających w podróży. Rośnie również świadomość, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), nie zapewnia wystarczającej ochrony podczas wielu zagranicznych wyjazdów. Posiadanie ubezpieczenia turystycznego po prostu się opłaca” – wyjaśnia AXA Assistance.

Z raportu wynika, że najwięcej szkód Polacy zgłaszają w Bułgarii. Kraj ten już od kilku lat należy do najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków na wakacyjny wyjazd. Pod względem natężenia natomiast, tegoroczny sezon letni nie różnił się od poprzednich. Podobnie jak w minionych latach, do najczęściej zgłaszanych szkód należały prośby o organizację wizyty lekarskiej w miejscu pobytu – stanowiły one około 80% zgłoszeń. Zgłoszenia dotyczyły głównie prostych zachorowań takich jak: przeziębienie, oparzenie słoneczne, problemy żołądkowe, reakcja alergiczna, drobne stłuczenia, skaleczenia w czasie kąpieli w basenie lub morzu.

Więcej informacji o ubezpieczeniach turystycznych dostępnych w najnowszym raporcie AXA Assistance „Ubezpieczenia turystyczne Polaków”, pod adresem:
https://www.axa-assistance.pl/getmedia/330ea9d5-c260-4268-bda6-52fa2de1ae2e/Ubezpieczenia-turystyczne-Polakow.pdf.aspx

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...