bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Aviva: ubezpieczenie OC nie tylko dla posiadaczy pojazdów mechanicznych

Aviva: ubezpieczenie OC nie tylko dla posiadaczy pojazdów mechanicznych

Dodano: 2017-03-09

Aviva przypomina, komu może być potrzebne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego produktu. W specjalnym komunikacie ubezpieczyciel podał kilka przykładów sytuacji tzw. niespodziewanych zdarzeń, które mogą przynieść szkodę innym, obciążając finansowo sprawców nieszczęśliwych zdarzeń.

Po pierwsze wskazują, że większość osób ubezpieczenia OC głównie kojarzy z posiadaniem samochodu, gdy ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność finansową za szkody wyrządzone przez kierującego pojazdem. Tymczasem krzywdę drugiemu można wyrządzić nie tylko na drodze ale też „w zaciszu domowym, jak i podczas spaceru w parku lub zakupów w markecie” – podaje towarzystwo ubezpieczeń.

Eksperci Aviva podają, że odpowiednie ubezpieczenie może także być potrzebne na wyjeździe, chociaż wskazują, że nie zawsze produkt zapewni ochronę poza granicami Polski lub w przypadku uprawiania sportów. – W zależności od ubezpieczyciela, z którego usług korzystamy, takie zdarzenia mogą być objęte ochroną w ramach oferty podstawowej, albo będą wymagały uzupełnienia w postaci dodatkowych umów – tłumaczy Małgorzata Skibińska, menedżer ds. majątkowych ubezpieczeń indywidualnych w Avivie. – Decydując się na konkretną ofertę, zastanówmy się więc, na jakie zdarzenia jesteśmy najbardziej narażeni i wybierzmy te pakiety, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom – dodaje.

Artykuły powiązane

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...

Komentarz do Rekomendacji U 2023 – pełny dokument

Już teraz możesz pobrać pełny dokument naszego komentarza do Rekomendacji U 2023. Pobierz go TUT...

Roczne sprawozdanie EIOPA na temat sankcji wynikających z Dyrektywy w sprawie dystrybucji ubezpieczeń w 2022 r.

W dniu 17 stycznia 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował czw...