bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Auxilia uzyskała 2,8 mln zł po zakończonej emisji obligacji

Auxilia uzyskała 2,8 mln zł po zakończonej emisji obligacji

Dodano: 2016-07-13

Firma odszkodowawcza Auxilia zakończyła emisję papierów wartościowych. Jak podał dziennik Parkiet, w ten sposób firma pozyskała 2,8 mln zł kapitału i zrealizowała swój cel w 92 proc.

Auxilia „wypuściła” 2,5 letnie obligacje serii A. Wartość nominalna 1 obligacji wynosiła 1.000 zł. Oprocentowanie zostało ustalone na stałym poziomie 9 proc. w skali roku. 

– Bardzo nas cieszy tak ogromne zainteresowanie naszą emisją obligacji, zwłaszcza w obecnie panującym, trudnym otoczeniu rynkowym. Jednocześnie potwierdza to, że zmiany w spółce idą w dobrym kierunku, a inwestorzy dostrzegli jej potencjał inwestycyjny. Pozyskany kapitał przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa – powiedział dla Parkietu Krzysztof Górka, wiceprezes Auxilia.

Jak podał dziennik, cel emisji stanowiło pozyskanie kapitału na stworzenie dwóch nowych oddziałów kancelarii na Lubelszczyźnie i Pomorzu. Poza tym uzyskane dzięki obligacjom środki mają wspomóc działania HR w zakresie zwiększania zespołów sprzedażowych i ulepszenia obsługi klienta, realizacji zadań.

– Zgodnie z obraną strategią rozwoju, zakładającą dalszy dynamiczny wzrost wartości naszego portfela, wzrosło nasze zapotrzebowanie na kapitał obrotowy. Duże zainteresowanie naszymi obligacjami sprawiło, że będziemy mogli dalej koncentrować się na segmencie premium naszego rynku, który zapewnia najwyższy poziom rentowności – dodał Górka.

Auxilia jest jedną z największych firm odszkodowawczych w Polsce. Jej udział w rynku szacuje się w przedziale 6-8 proc. Kancelaria uzyskała więcej niż 250 mln zł z tytułu odszkodowań. W sumie spółka może poszczycić się skutecznością na poziomie 85 proc. wygranych spraw w postępowaniu sądowym. W I kw. 2016 r. spółka odzyskała dla swoich klientów 14,5 mln zł odszkodowań, jest to wzrost o 50 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2015 r.

Artykuły powiązane

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...

Przewodnik „Ubezpieczenia w transporcie, czyli dlaczego nie warto ryzykować?”

Przewodnik po ubezpieczeniach w transporcie jest już dostępny! Pobierz go już teraz! 👉🏻 POBIERAM...